job job job  job        jobjob job  job

رد پای ایرانیان در مسیحیت، ابدون و سنان

abdon

ایرانی ها 2000 سال پیش در اروپا چه میکردند؟

چند سال پیش در برخی سایت های ایرانی مطلبی از شهدای ایران باستان در جنوب فرانسه نشر شده بود که بسیار ناقص بود. نه نام مکان را گفته بودند و نام لاتین شهدای ایرانی را نوشته بودند. در واقع ایرانی ها هیچ اطلاعی از داستان این دو نفر ندارند.  بسیار علاقمند بودم از رمز و راز این دو شهید ایران باستان سر در بیاورم تا اینکه پس از هفت سال در آلمان به رمز این دو شهید پی بردم. و دوباره به رمز و راز کیش مهر در دوره پارتیان و اشکانیان رسیدم و از عظمت و تاثیر اشکانیان بر سرنوشت و فرهنگ و دین اروپاییان در شگفت شدم و در همه جا رد پای ایرانیان را می توان یافت طوری که می شود گفت کیش مسحیت یک دین ایرانی است. از اندیشه و حتی جامگان کشیش های انها و حتی رنگ آن جامگان در کیش مهر ایرانی و تبدیل به مهر اروپایی می توان دید.

اروپایی ها مانند برخی تفسیرهای نادرست دیگر درباره تاریخ ایران به غلط می گفتند کیش مهر توسط راهزن های دریایی به اروپا راه یافته است. این نظریه  کاملا مضحک و نادرست است بلکه کیش مهر از دوره اسکندر و اشکانیان به اروپا راه یافت. رازهای بسیاری درباره اسکندر وجود دارد. اسکندر از کیش هلنیسم یا همان کیش مهر و خورشیدستایی ایرانی بود و در واقع نفوذ کیش مهر به اروپا از همان دوره هخامنشیان آغاز گشت و با آمدن اسکندر و اشکانیان پارتی به غایت نفوذ خود رسید. مردمان نواحی شمال دریای سیاه از جمله اسکندر از بستگان پارت ها بوده و از سکاهای غرب به شمار می آمدند  کیش و فرهنگی مشابه سکاهای شرق یعنی ایرانیان و پارتیان داشتند.  و اتحاد سکاهای غربی و شرقی موجب سقوط هخامنشیان شد و این دو گروه پس از سقوط هخامنشیان متصرفات آنان را بصورت غربی و شرقی بین خود تقسیم کردند.

abd

مراسم ابدون سنان در اسپانیا این آیین بیشتر در جنوب اروپا ونواحی کاتولیک مرسوم است.

یکی از مهمترین نشانه های نفوذ فرهنگ ایرانی شب زایش مسیح هست و همه این جشن های کاتولیک رومی به رمز و رازهای گاهشماری ایرانی و کیش مهر پیوسته است. جشن شب یلدای ایرانی و کریسمس دقیقا یک جشن مهری هستند و در سده های اول مسیحیت تاریخ زایش عیسی که همان خورشید هست در 21 دسامبر یعنی دقیقا شب یلدا بوده است.

در جشن های اروپایی و مسیحت همیشه چیزی یا کسانی مقدس از شرق به معنی ایران به غرب یعنی اروپا رفته است و این دو مفهوم دارد یک اینکه ریشه این آیین ها از ایران هست و دوم اینکه زمان و فلسفه این جشن ها همه نجومی هست .

کسپر   Casper بالتازارBalthazar  ملکور melchior   سه مغ ایرانی بودند که در آلمان به Heilige Drei Könige معروفند شب زایش مسیح به فلسطین رسیده بودند و زایش مسیح را از ستاره رصد کرده بودند.

در پرپیگنان جنوب فرانسه Perpignan گفته می شود که آرامکاه ابدون و سنان Abdon and Sennen دو ایرانی پارتی هستند که شبیه آن سه مغ روز زایش ریشه نجومی دارند و در کاتولیک رومی به همره کیش میتراییسم در مسیحیت نفوذ کرده اند و اکنون در کیش کاتولیک شهدای مقدس ایرانی مسیحیت به شمار می روند.

ویکی پدیا

برامد دوم اینجا

abdon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job