fblike job contact English English English 

تحریف بزرگ سریال دختر امپراتور در تلویزیون

Seo+Hyun+Jin

دستبرد در محتوی  و متن دیالوگ های سریال ها و فیلم ها در تلویزیون کار جدیدی نیست و این در مورد سریال دختر امپراتور هم رخ داده است. مدیران دوبله و برگردان فیلم ها حق ندارند بر اصل داستان و محتوی دست ببرند و چیزی دروغین به خورد مردم دهند. اگر نمی توانند نشان دهند حداقل آن قسمت را نشان ندهند نه اینکه چیزی غیر واقعی به عنوان دیالوگ دوبله کنند.

سریال دختر امپراتور محتوی عاشقانه دارد اما بعد سی و اندی سال تلویزیون ایران با مضامین عاشقانه همچنان مخالف است و چیزی را که از فطرت انسان است انکار می کند یا لاقل این زیباترین وجه زندگی انسانی را به زعم خود کراهت می پندارند.

اکنون دیگر مثل قدیم نیست و مردم براحتی به متن انگلیسی سریال ها و فیلم ها دسترسی پیدا می کنند و دروغ صدا و سیما بر ملا می شود.  تمام دیالوگ های مربوط به عشق سوبی کیانگ و ولیعهد حذف شده و چیز دیگر گفته شده است حتی دیالوگ های ساده که هیچ قبحی ندارد.

برای مثال جایی که سوبی کیانگ تقلبی به خواهر خود می گوید چرا حقیقت را به امپراتور نمی گویی گفت اها فهمیدم به خاطر اینکه نگرانی عشق ات به عالیجناب ولیعهد بر ملا می شود و می ترسی این عشق ات به او ادامه نیابد. اما دیالوگ تلویزویون چیزی کاملا دروغین و بی ربط بود که به محتوی و فهم داستان کاملا صدمه زد.

سولنان که همان سوبی کیانگ واقعی است تصور می کند ولیعهد برادر اوست به همین دلیل از ولیعهد فاصله می گرد و عشق خود را سرکوب شده نگاه می دارد اما تلویزون ایران از پیش خود حکم و فتوی عشق خواهر به برادر را حرام صادر کرده و روند های سرکوب عشق ممنوعه را سانسور می کند در حالیکه سوبی کیانگ بزودی می فهمد او برادرش نیست بلکه پسرعموی اوست با این حال حتی بعد از امپراتور فهمید این راز را به ولیعهد نمی گوید. چون ولیعهد بعد از اینکه فهمید جیمبو پسر واقعی امپراتور است از ولیعهدی می خواهد انصراف دهد اما جیمبو قبول نمی کند و او امپراتور می شود با این حال سولنان از قصر می رود چون اگر معلوم شود او شاهزاده اصلی است مردم کشور فکر می کنند او خواهر امپراتور است و باز نمی تواند با او ازدواج کند.

چون امپراتور قبلی یعنی پدر واقعی جیمبو و سولنان نمی خواست این راز که ولیعهد پسر او نیست به مردم کشورش بگوید. جیمبو هم سرانجام فهمید سولنان خواهر واقعی او است. ولیعهد هم در قسمت آخر می فهمد که سولنان سوبیکیانگ واقعی بوده و به همین دلیل نسبت به او سردی نشان می داده و به عشق او پاسخی نمی داده است با این حال امپراتور قبلی با یک نامه که پس از مرگش توسط وزیر هایه قرائت شد به ولیعهد سفارش کرد سوبیکانگ را پیدا کن و به قصر بیار و سریال با پایان باز تمام می شود.

بازیگر نقش سوبیک هیانگ واقعی Seo Hyun Jin می باشد.

سوبیک هیانگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact