fblike job contact English English English 

تحول بزرگ در صنعت توریسم ایران

بزودی تحول بزرگ در صنعت توریسم ایران ایجاد خواهد شد قبلا برای خارجیان تنها دو هفته با سختی های فراوان و حضور در سفارت ام‍‍کان پذیر بود اما اکنون تا ۴۵ روز هم در فرودگاه های داخل ایران میسر شده است. البته جذب نوریست ملزومات سیاسی فرهنگی و جامعه شناختی و روانشناسی دارد.باید از هر گونه خشونت و احساس نا امنی و سخت گیری های متعصبانه پرهیز کرد. تابلوها دو زبانه بشود. دانش‍کده های توریست برای آموزش در هر منطقه گردشگری ساخته شود. هتل ها مدرن فراوان و حمل و نقل آسان شود. سخنان تحریک کننده دست اندرکاران سیاسی کم شود.
ایسنا از قول مجتبی کریمی یکی از مقامات وزارت خارجه گزارش کرده که این ویزاها در فرودگاههای بین المللی صادر خواهد شد و قابل تمدید برای 15 روز دیگر هم خواهد بود. این مصوبه در اوایل آگوست ایران صادر گردید. پیش از آن توریست ها می توانستند تنها برای 14 در ایران اقامت کرده و این مدت قابل تمدید هم نبود. کریمی همچنین تاکید می کند که هیچ محدودیتی از نظر تعداد صدور این ویزاها وجود نداشته و هر توریست می تواند طی یکسال چندین بار از اینگونه ویزاها استفاده نماید.
بنابر این گزارش اتباع کشورهای آذربایجان، آلبانی، آلمان، ارمنستان، ازبکستان، اسپانیا، استرالیا، اسلوونیا، اسلواکی، امارات متحده عربی، اندونزی، اوکراین، ایتالیا، ایرلند، بحرین، برزیل، برونئی، بلاروس، بلژیک، بلغارستان، دانمارک، روسیه، رومانی، ژاپن، سنگاپور، سوئد، سوئیس، سوریه، عربستان سعودی، عمان، فرانسه، فلسطین، قبرس، قزاقستان، قطر، کرواسی، کره جنوبی، کره شمالی، کلمبیا، کوبا، کویت، گرجستان، لبنان، لوکزامبورگ، لهستان، مالزی، مجارستان، مغولستان، مکزیک، نروژ، نیوزیلند، ونزوئلا، ویتنام، هلند، هندوستان، یوگسلاوی و یونان واجد شرایط کسب این ویزا هستند. البته دارندگان پاسپورت رسمی، یا تجار و روزنامه نگاران این کشورها قادر به استفاده از این ویزاها نمی باشند. همچنین شهروندان آمریکا، سومالی، بریتانیا، بنگلادش، اردن، عراق، افغانستان و پاکستان هم می بایستی ویزای ورود خود را از سفارتخانه های ایران کسب نمایند.
در عینحال ایران در صدد است برنامه حذف متقابل ویزا با 28 کشور را اجرا نماید. مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن اعلام این موضوع توضیح داد که 40 کشور در اولویت ایران برای جذب توریست قرار گرفته و ایران با 28 کشور از این میان برای حذف متقابل ویزا تماس دیپلماتیک گرفته است. لازم به ذکر است که ایران برنامه بلند پروازانه ای برای جذب سالانه 20 میلیون گردشگر خارجی را در دستور کار خود قرار داده است. در سال 2013 بیش از چهار میلیون هفتصد هزار نفر از ایران بازدید کردند که رشدی 24 درصدی نسبت به سال پیش از آن داشته است. این گردشگران خارجی عمدتا از هندوستان، آذربایجان، کویت، امارات، عراق، افغانستان و پاکستان بوده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact