Monday, 19. October 2015  ir    ir ir
توافق  مرکل و اردوغان توافق  مرکل و اردوغان
سرازیر کردن پناهجویان به اروپا از سیاست های مخفی و زیرکانه دولت آنکارا برا زیر فشار قرار دادن اروپا بوده و گویا ترکیه به هدف... توافق  مرکل و اردوغان

اردوغان و مرکل

سرازیر کردن پناهجویان به اروپا از سیاست های مخفی و زیرکانه دولت آنکارا برا زیر فشار قرار دادن اروپا بوده و گویا ترکیه به هدف خود  زدیک شده است. اما فرانسه همچنان از سرسخت ترین مخالفان الحاق ترکیه به اروپاست. اما الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا به نفع ایران و کشورهای همسایه آسیایی ترکیه است.همسایکی اتحادیه اروپا موجب رشد اقتصادی و فرهنگی منطقه خواهد شد.
ایندیپندنت روز دوشنبه با اشاره به آنچه “توافق کثیف” آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با رجب طیب اردوغان خواند نوشت: مرکل تصمیم گرفت که از درخواست ترکیه برای پیوستن به اتحایه اروپا در ازای توقف سرازیر شدن مهاجران از مرزهای ترکیه به کشورهای اروپایی حمایت کند.

تونی پاترسون روزنامه نگار ایندیپندنت در این مطلب تأکید کرد: آنگلا مرکل که به علت سیاستهایش در قبال مهاجران با انتقادهایی در کشورش مواجه است، تصمیم گرفت در ازای توقف سرازیر شدن مهاجران از مرزهای ترکیه به کشورهای اروپایی از درخواست این کشور برای پیوستن به اتحادیه اروپا حمایت کند.

وی افزود: به سفر مرکل به ترکیه به عنوان تلاشی برای کاستن از شدت بحران مهاجران نگریسته می شود چرا که انتظار می رود امسال یک میلیون پناهنده وارد آلمان شود.

بسیاری از تحلیل گران سیاسی آلمانی، سفر مرکل به ترکیه را مهم ترین سفر از زمان صدر اعظمی او توصیف کردند.

مرکل به اردوغان وعده داده است تا در ازای جلوگیری از سرازیر شدن مهاجران از ترکیه به کشورهای اروپایی، دریافت روادید برای ترک ها را تسهیل کند تا بتوانند آزادانه به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.