Sunday, 18. October 2015  ir    ir ir
انتقاد علم الهدی به نام ابومسلم انتقاد علم الهدی به نام ابومسلم
امام جمعه مشهد که به اقدامات سخت گیرانه و مخالف در موارد گوناگون اجتماعی مشهور است  بتازگی از نام ابومسلم و نام سیاه جامگان... انتقاد علم الهدی به نام ابومسلم

امام جمعه مشهد که به اقدامات سخت گیرانه و مخالف در موارد گوناگون اجتماعی مشهور است  بتازگی از نام ابومسلم و نام سیاه جامگان اعتراض کرده و او را ضد امام رضا خواند در حالیکه ابومسلم  سالها پیش از امام رضا فوت کرده بود . ابومسلم شخصیت محبوب ملی است که ضد اشغال امویان نژادپرست بوده و نماد احیای هویت ایرانی و جنبش های ضد استیلای اعراب بوده است که البته سرانجام بعلت اعتماد به عباسیان و به دست منصور دوانیقی با خیانت و توطئه کشته شد. او مسلمان بود و در بازگشت از سفر حج کشته شد و هیچ گونه دشمنی با اهل بیت نداشت، دشمنی با ابومسلم بیشتر بخاطر نمادی از هویت ابرانی است.

مردم مشهد و ایران شخصیت ابومسلم را دوست دارند. البته علم الهدی حتی با فردوسی  و نماد های ایرانی میانه خوبی ندارد. ایشان در دیدار با مدیران تربیت‌بدنی که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نام وزارت ورزش و جوانان یک بار فرهنگی قابل توجهی را حمل می‌کند که امید است تا مورد توجه شما قرار گیرد.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه من درجمع دوستان همیشه تذکر داده‌ام که در ورزش مشهد یک نقطه ضعف وجود دارد که اگر اصلاح شود باشگاه‌ها و ورزش مشهد مورد توجه امام رضا(ع) قرار می‌گیرد،

siah jamegan

او افزود: متاسفانه دوستان یکی از باشگاه‌های سابقه‌دار این شهر را به نام یکی از دشمنان سرسخت امام رضا(ع) نامگذاری کرده‌اند؟!! ابومسلم یک انسان جانی، بی‌باک و بی‌بند وبار بود که مایه ننگ اسلام است، آن وقت شما این باشگاه قدیمی را به عنوان سرسخت ترین دشمن امام رضا(ع) نامگذاری کردید.
وی گفت: تا وقتی که چنین نامی است امام رضا به ورزش مشهد توجه نمی‌کند و مشهد در عرصه تربیت‌بدنی نیز پیشرفت نمی‌کند، اما نکته دیگر این است که حالا یک تیم دیگر درست کردند و اسمش را گذاشتند سیاه‌جامگان که این نام لشکر ابومسلم بود.
علم الهدی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: دوستان اگر این موضوع را قبول دارند این اسامی را تغییر دهند و ببیند ورزش خراسان رشد خواهد کرد یا نه.

abumoslem

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.