fblike job contact English English English 

کشته شدن سردار ایرانی در سوریه

Hamedani2

شهید حسین همدانی در دوران جنگ

سردار حسین همدانی که در عملیات های متعدد در دفاع از ایران حضور داشت اکنون در سوریه در نزدیکی حلب در دفاع از ارمان های ایران و در مبارزه با شیاطین سفیانی مورد حمایت ترکیه و اعراب و کشورهای غربی و اسراییل به شهادت رسید. سرداران و سربازان زیادی از بازماندگان جنگ ایران و عراق که در ارزو و حسرت شهادت از قافله سربازان شهیدان جا مانده بودند جبهه سوریه را فرصت و در ادامه آن جنگ می دانند و به رسیدن به ارزوی خود به انجا می روند. ایرانیانی که در سوریه کشته می شوند یادآور شهیدان دوره اشکانی یا ساسانی هستند که از مرز ایران و فرهنگ ایران دفاع می کرده اند. مهم نیست چه خط سیاسی یا تفکری داشتند مهم جانی است که بر کف دارند و برای آرمان های بزرگ انسانی می دهند. روحشان شاد.

سرتیپ حسین همدانی (۱۳۲۹همدان– مهر ماه ۱۳۹۴ حومهٔ حلب) از اعضا و بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان است و از سال ۱۳۵۹ در جنگ ایران و عراق شرکت داشت.

وی از فرماندهان منطقه عملیاتی «بازی دراز» در جبههٔ کرمانشاه بود و بعدها مدتی فرمانده لشکر انصار الحسین همدان شد. حسین همدانی هم‌چنین جانشین قرارگاه امام حسین و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بوده است.

وی درتاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۴ در سوریه و اطراف شهر حلب حین مأموریت شهید شد.

یاد همه شهیدان جاودان ایران در سوریه از جمله شهید اسماعیل حیدری و حسین همدانی و صدها شهید دیگر گرامی باد.

Hamedani  Hamedani3 Hamedani4 Hamedani5 Hamedani6 Hamedani7  Hamedani9 Hamedani10

Hamedani8

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact