fblike job contact English English English 

سوم اکتبر، روز اتحاد دو آلمان

dd

جشن اتحاد بازارچه درسدن شرق آلمان

امروز سوم اکتبر روز اتحاد دو المان هست البته هنوز بسیاری از سرزمینهای آلمان (پروس شرقی و کونیزگبرگ) از خاک اصلی آلمان جدا گشته و به عنوان غرامت به کشورهای همسایه به ویژه لهستان و روسیه داده شده است. امروز شنبه است و در المان تعطیل رسمی است.

روز وحدت آلمان یا روز یگانگی آلمان (به آلمانی: Tag der Deutschen Einheit)، یک روز تعطیل ملی در کشور آلمان است که از سال ۱۹۹۰ در ۳ اکتبر جشن گرفته می‌شود. این روز بزرگداشت سالگرد بازیگانگی آلمان است که در آن آلمان یگانه دوباره تحقق یافت.

برای انتخاب روز اتحاد دو آلمان هلموت کول، صدر اعظم وقت آلمان غربی، گرامی داشت اتفاقات نوامبر ۱۹۸۹ را در نظر داشت، زمانی که دولت آلمان شرقی استعفا داد و مردم به خیابان‌ها آمده و با تظاهرات خود منجر به فروپاشی دیوار برلین شدند. در عین حال او نمی‌خواست وقایع دیگر نوامبر مانند روز قدیسان ۲ نوامبر و ۹-۱۰ نوامبر شب‌های کریستالی را با این انتخاب تحت شعاع قرار دهد. انتخاب ۳ اکتبر با نظر سازمان هواشناسی آلمان انجام شد، از آنجا که این سازمان اعلام کرد، در این روز بهترین هوا در آلمان به طور متوسط اتفاق می‌افتد.

مراسم
در این روز، اتحاد دو آلمان با انجام سخنرانی‌ها، جشن‌ها و مراسم‌های عمومی با شرکت مقامات دولتی جشن گرفته می‌شود. این جشن‌ها هر ساله ۳۰۰۰۰۰ نفر را به سوی خود جلب می‌کنند. در هر سال یک شهر در یکی از ایالت‌های آلمان میزبان این جشن است تا این جشن در شهرهای مختلف آلمان جابه‌جا شود. در سال ۲۰۱۲ این جشن‌های در مونیخ برگزار شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact