job job job job  job                                  jobjob

عوارض خطرناک حجامت

هیچ فایده ای تا کنون برای حجامت در علم پزشکی تایید نشده است. حجامت نه تنها هیچ فایده ای ندارد بلکه مضر و خطرناک است. بخصوص در افراد بالای چهل سال خطرناک تر است و با افزایش سن خطرات ان بیشتر می شود. حجامت می تواند باعث فلج مقطعی شود. موارد بسیار زیادی دیده شده که پس از حجامت یکی از پاها دچار آسیب و عفونت شده است. حجامت شوک بزرگ بر سیستم ایمنی وارد کرده و قدرت آن را می کاهد و بدن در برابر بیماری ها بسیار آسیب پذیرتر خواهد شد.

وزرات بهداشت باید حجامت را ممنوع اعلام کند بخصوص افراد عامی و درمانگرهای محلی و سنتی بهیجوجه اجازه حجامت نداشته باشند. حجامت هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد البته خون گیری از بخش های مختلف بدن که دچار احتباس و کندی خون هستند به مقدار کم می تواند مفید باشد. اما باید از طریف زالو یا زیر نظر پزشک صورت بگیرد. حجامت ممکن است اسیب های جبران ناپذیری وارد کند و این نوشته به دلیل تجربه شخصی و مشاهدات ارائه شده است.

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
5 پاسخ برای“عوارض خطرناک حجامت

 1. سجاده چی گفت:

  با سلام
  هیچ دلیل علمی و محکمی برای ضرر داشتن حجامت نیاوردید.
  بهر حال بنده و کل خانواده با رعایت تمام شرایط مربوط به حجامت
  این کار رو انجام داده و خواهیم داد
  و فواید بیشماری تا بحال برامون داشته

  • iranerbild گفت:

   دلیل رو دیدم که نوشتم حجامت نزدیک بود پدرم را بکشد فلجش کرد پاهاشو… قدرت جنسی شو از دست داد خونش لخته شد کل بدنش کبود و زخم و قارچی شد. مزخرف تر از حجامت نیست باید ممنوع بشه مخصوصا در میانسال ها و افراد سالخورده و احتمال مرگ با حجامت بالاست … خیلی ها رو کشته

 2. ali400 گفت:

  سلام حجامت شرایط خاصی داره که باید رعایت بشه درغیر اینصورت میتونه ضرر های بدی رو داشته مثلا حجامت تو هرفصلی خوب نیست وبرای بعضی اشخاص که این بسته به نظرمتخصص حجامت تعیین میشه.من خودم هرسال توی اردیبهشت ماه حجامت میکنم وبسیار برام مفید بوده درضمن حجامت تا 60سالگی مجازه.واقعا تو قرن 21 زدن این حرفای متعصبانه وبدون اگاهی ازروی نظر شخی کار درست ومعقولی نیست.

 3. احسان گفت:

  بنام خدا- سلام/ ضمن ارج نهادن به تلاشهای علمی شما باید متذکر شوم که الان در ایران حجامت آزاد بوده و صرفاً تحت نظ یک پزشک باید صورت گیرد .
  در خصوص مضرات حجامت و رد این نظریه بر اساس یافته های علمی می توانید به آدرس http://www.iraniantherapy.com/FaDifferentContentArchive.aspx?grp=20 سایت دکتر ابوطالبی (طب اسلامی) مراجعه نمایید.

 4. میثم گفت:

  با سلام
  تعصب به یک روش درمانی یا علیه ان صحیح نیست. طب سنتی ایران تحت شرایطی حجامت را تجویز و برای شرایطی دیگر ؛ نادرست و خطرناک می داند. من از ده سال پیش با حجامت اشنا شدم و خود و بیشتر اعضای خانواده ام در بازه زمانی صحیح به حجامت پرداخته ایم؛ هیچ ضرری نداشته و در عوض سیستم ایمنی تقویت و بیماریها و ناراحتی های جسمانی و فکری کمتر شده است؛ دوستان عزیز! شاید در صد مورد یک مورد حجامت ضرر زده است که ان هم بدون تجویز متخصص طب سنتی بوده است. تعصب نداشته باشیم


بازگشت به بالا


output_nrpmHy
output_nrpmHy
Iran
Reportage
Iran
Iran
output_nrpmHy
output_nrpmHy
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job