job job job  job               job ارزjob job

عوارض خطرناک حجامت

هیچ فایده ای تا کنون برای حجامت در علم پزشکی تایید نشده است. حجامت نه تنها هیچ فایده ای ندارد بلکه مضر و خطرناک است. بخصوص در افراد بالای چهل سال خطرناک تر است و با افزایش سن خطرات ان بیشتر می شود. حجامت می تواند باعث فلج مقطعی شود. موارد بسیار زیادی دیده شده که پس از حجامت یکی از پاها دچار آسیب و عفونت شده است. حجامت شوک بزرگ بر سیستم ایمنی وارد کرده و قدرت آن را می کاهد و بدن در برابر بیماری ها بسیار آسیب پذیرتر خواهد شد.

وزرات بهداشت باید حجامت را ممنوع اعلام کند بخصوص افراد عامی و درمانگرهای محلی و سنتی بهیجوجه اجازه حجامت نداشته باشند. حجامت هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد البته خون گیری از بخش های مختلف بدن که دچار احتباس و کندی خون هستند به مقدار کم می تواند مفید باشد. اما باید از طریف زالو یا زیر نظر پزشک صورت بگیرد. حجامت ممکن است اسیب های جبران ناپذیری وارد کند و این نوشته به دلیل تجربه شخصی و مشاهدات ارائه شده است.

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
2 پاسخ برای“عوارض خطرناک حجامت

  1. احسان گفت:

    بنام خدا- سلام/ ضمن ارج نهادن به تلاشهای علمی شما باید متذکر شوم که الان در ایران حجامت آزاد بوده و صرفاً تحت نظ یک پزشک باید صورت گیرد .
    در خصوص مضرات حجامت و رد این نظریه بر اساس یافته های علمی می توانید به آدرس http://www.iraniantherapy.com/FaDifferentContentArchive.aspx?grp=20 سایت دکتر ابوطالبی (طب اسلامی) مراجعه نمایید.

  2. میثم گفت:

    با سلام
    تعصب به یک روش درمانی یا علیه ان صحیح نیست. طب سنتی ایران تحت شرایطی حجامت را تجویز و برای شرایطی دیگر ؛ نادرست و خطرناک می داند. من از ده سال پیش با حجامت اشنا شدم و خود و بیشتر اعضای خانواده ام در بازه زمانی صحیح به حجامت پرداخته ایم؛ هیچ ضرری نداشته و در عوض سیستم ایمنی تقویت و بیماریها و ناراحتی های جسمانی و فکری کمتر شده است؛ دوستان عزیز! شاید در صد مورد یک مورد حجامت ضرر زده است که ان هم بدون تجویز متخصص طب سنتی بوده است. تعصب نداشته باشیم


بازگشت به بالا


Iran
Iran
output_nrpmHy
Iran
output_nrpmHy
Reportage
notruf

     job