Tuesday, 29. September 2015  ir    ir ir
کشف آب در مریخ کشف آب در مریخ
دانشمندان بالاخره مطمئن شدند که در بهرام (مریخ) اب وجود دارد منتهی آب در سطح بهرام بصورت یخ زده است که در فصل های... کشف آب در مریخ

دانشمندان بالاخره مطمئن شدند که در بهرام (مریخ) اب وجود دارد منتهی آب در سطح بهرام بصورت یخ زده است که در فصل های گرم ذوب می شود.

سازمان فضانوردی آمریکا (ناسا) در نشستی خبری وجود آب در مریخ را تائید و اعلام کرد که در ماههای گرم آب جاری در این سیاره وجود دارد.
عكس‌هايي كه از مريخ به زمين رسيده حکایت از آن دارد که رگه های تیره روی یک سرازیری مريخ چگونه با فصل ها تغییر می‌کنند. این رگه ها با نام “رگه های باز-رخدادگر شیب دار” (recurrent slope linea) در ماه های گرم تر تا پایین شیب ها هم کشیده می شوند ولی طی فصل های سردتر ناپدید بودند.

دانشمندان ناسا اكنون اعلام كرده‌اند كه رگه‌هاي تيره به طور حتم آب جاري هستند كه در تابستان ديده شده و در زمستان مريخ محو مي‌شوند. اين مسئله مي‌تواند به معناي وجود نوعي حيات در سياره سرخ باشد. بايد توجه داشته باشيد كه آب كشف شده خالص نيست و نوعي نمك موجود در آن باعث مي‌شود كه اين آب بتواند در دماي معمول 50 درجه سليوس زير صفر مريخ جاري باشد.
دانشمندان ناسا در اين نشست اعلام كردند كه هنوز براي اثبات وجود نوعي حيات بر روي مريخ زمان لازم است، اما كشف آب نشان از امکان این احتمال دارد.

merikh

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.