job job job  job        jobjob job  job

مرگ بر استکبار بجای آمریکا

مرگ بر استکبار

امروز برای اولین بار در نماز جمعه تهران در راهپیمایی بعد از نماز به خاطر کشتار حجاج در مکه مرگ بر استکبار بجای مرگ بر آمریکا گفته شد.

شعار امروز نمازگزاران لااله الا الله مرگ بر اسراییل و مرگ بر استکبار بوده است. مدت ها بحث بر این بوده که به خاطر بازتاب منفی مرگ بر آمریکا در ملت و جامعه آمریکا به جای مرگ بر آمریکا مرگ بر استکبار گفته شود. چون دولت آمریکا و لابی رسانه ایی صهیونیستی در آمریکا  شعار مرگ بر آمریکا را خصومت بر ضد ملت آمریکا یا اهانت به مردم آمریکا تبلیغ می کنند. 

گویا مسئولان از هر دو جناح به این جمع بندی رسیدند که مانع سوء استفاده و بهره برداری بیشتر رژیم صهیونیستی بشوند که تبعات سیاسی و اقتصادی بر ایران دارد.

از آنجا که سیاست های نماز جمعه با دفتر سیاسی بیت رهبری هماهنگی دارد احتمالا این تغییر احتمالی با اجازه یا توصیه آنها صورت گرفته باشد تا بدین وسیله بین سیاست های خصمانه دولت آمریکا و مردم آن تمایز گذاشته شود. ضمن اینکه مردم کشورهای آمریکای جنوبی هم واژه آمریکا را بخود می گیرند و بارها از بکار بردن واژه آمریکا برای ایالات متحده توسط کشورهای دیگر گله مندی کرده اند.

در میان مسئولان درباره آتش زدن پرچم امریکا هچنان بحث وجود دارد اما غالبا به دلیل حساسیت های گفته شده در بالا با این اقدام مخالفند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job