Tuesday, 15. September 2015  ir    ir ir
اولین رهبر ضد صهیونیست اروپا اولین رهبر ضد صهیونیست اروپا
جرمی کوربین Jeremy Corbyn مردی بسیار ساده زیست مردمی و با شهامت است.وی عضو یک گروه پارلمانی بود که سال 92همراه با جک استراو... اولین رهبر ضد صهیونیست اروپا

جرمی کوربین در ایران

جرمی کوربین Jeremy Corbyn مردی بسیار ساده زیست مردمی و با شهامت است.وی عضو یک گروه پارلمانی بود که سال 92همراه با جک استراو وزیر امور خارجه پیشین انگلیسبه ایران سفر کرد. وی همچنین مدتی با شبکه پرس تی وی همکاری داشت و در ماه مارس 2010 برنامه کامنت این شبکه را اجرا کرد.

 او از حامیان مقاومت فلسطین و اولین رهبر ضد صهیونیست  اروپا پس از جنگ جهانی دوم است. هیتلر و نازی ها در بلندگوهای تبلیغاتی خود را ضد صهیونیست و ضد سیستم سرمایه داری معرفی می کردند اما نفرت از کمونیستم در آنها جنبه قوی تری داشت و سرانجام هم قربانی همین نفرت خود شدند. پس از شکست هیتلر رسانه ها و سازمانهای صهیونیستی نه بر اروپا بر کل جهان سیطره یافتند و از آن موقع به بعد اختناقی شدید ضد جریانات ضد صهیونیست راه انداختند و حتی بسیاری از سیاستمداران ضد صهیونیست را ترور هم کرده اند. اما بتازگی جرمی کوبین که تفکرات ضد اسراییلی دارد به رهبری حزب کارگر رسید و این به نوبه خود اتفاقی خارل اعاده در انگلیس و اروپاست.او ضد سرمایه داری و ضد صهیونیست اما با این تفاوت که بر خلاف نازی ها تفکرات چپ دارد. جرمی کوربین، رهبر جدید حزب کارگر اپوزیسیون بریتانیا، تیم دولت در سایه خود را معرفی کرد.

او که هدف خود را ساقط کردن سیستم سرمایه داری عنوان کرده از تیم منتخب خود دفاع کرد.

آقای کوربین همچنین با افتخار به تیم خود گفت :“ما یک تیم بزرگ داریم که اکثر آنها برای اولین بار در تاریخ زن هستند. این فوق العاده است.”

به این ترتیب، آقای کوربین، آنجلا ایگل را بعنوان وزیر تجارت ، دایان ابوت وزیر توسعه بین المللی، لوسی پاول وزیر آموزش و جان مک دونل که بسیار رادیکال تر از بقیه محسوب می شود را بعنوان وزیر دارایی در دولت در سایه خود معرفی کرده است.

آقای مک دونل، که مدافع ملی کردن بانکهاست در اظهاراتی جنجالی گفته بوده که خواهان بازگشت به دهه هشتاد است تا بتواند مارگارت تاچر، نخست وزیر سابق محافظه کار بریتانیا را به قتل برساند.

آقای کوربین که روز شنبه رهبر بزرگترین حزب مخالف دولت شد، از هم اکنون یکی از خطوط مبارزاتی خود با دولت محافظه کار دیوید کامرون را، مقابله با لایحه در دست بررسی محدود کردن حق برگزاری اعتصاب قرار داده است.

کوربین رابطه نزدیکی با ایران دارد و بارها از ایران دفاع کرده است. پیش از این جورج گالووی یک مجری انگلیسی شبکه پرس تی وی به مجلس نمایندگان انگلستان راه یافت و لابی ایرانی در مجلس انگلستان شکل گرفت. جک استراو هم در سیاستهای اخیر خود از حامیان ایران و جریان ضد امپریالیسم و صهیونیستی شده است.

جورج گالووی

جورج گالووی

iranerbild

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.