job job job  job        jobjob job  job

افغانستان ژاپن در ورزشگاه آزادی

خداداد عزیزی

بازی مقدماتی جام جهانی امروز در حالی در ورزشگاه آزادی برگزار شد که شرایط بسیار سختی برای تماشای بازی وضع شده بود. اگر قیمت بلیط را 50 هزار توامن نمی گذاشتند چه بسا ایرانیان زیادی هم به ورزشگاه می رفتند اما با این قیمت و با این شرایط حتی بسیاری از افغان ها هم به تماشای این بازی نرفتند.

این رفتار یک مثال بارز عامیانه جو گرفتگی مسئولان و عدم تشخیص درست شرایط است که با توجه به بازی قبلی افغانستان در ایران دنبال کسب درامد محض بودند. در نتیجه موجب نیامدن تماشاگر به این بازی شدند.
دیدار تیم های ملی افغانستان و ژاپن در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و مقدماتی جام ملت های آسیا، به درخواست فدراسیون فوتبال افغانستان در ورزشگاه آزادی تهران برگزار  شد.
این بازی از ساعت 17 آغاز  شد و تماشاگران افغان باید گرانترین بلیت تاریخ این ورزشگاه را خریدند.
بر اساس قرارداد و درخواست فدراسیون فوتبال افغانستان، بلیت های این بازی به مبلغ 50 هزار تومان فقط به دارندگان کارت اقامت و پاسپورت فروخته شد.
بر اساس مقررات فیفا، در بازی های رسمی، سکوهای بدون صندلی نباید مورد استفاده قرار گیرند و به همین علت تنها 32 هزار صندلی طبقه اول در اختیار تماشاگران قرار گرفت.
فروردین ماه امسال در بازی تیم های امید ایران و افغانستان، حضور پرشمار تماشاگران افغان باعث غافلگیری و شگفتی رسانه ها و فوتبالدوستان هر دو کشور شد.
دیدار تیم های افغانستان و ژاپن در ورزشگاه آزادی تهران بر خلاف پیش بینی ها با استقبال چشمگیر تماشاگران روبرو نشد.
این بازی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه به درخواست فدراسیون فوتبال افغانستان در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد اما برخلاف بازی تیم امید این کشور در فروردین ماه، استقبال چندانی از آن نشد.
یکی از علت های این امر گران بودن بلیت این بازی بود که به مبلغ 50 هزار تومان عرضه می شد.
با وجود شکست 6 به صفر تیم افغانستان همین 8 هزار تماشاگر تا آخرین دقیقه تیمشان را تشویق کردند که باعث تعجب مربی ژاپن نیز شد.
قرار است سایر بازی های افغانستان در مشهد برگزار شود.
زمان ورود تیم افغانستان به فرودگاه امام، خداداد عزیزی هم در سالن بود که با استقبال تماشاگران افغانستانی روبرو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job