job job job  job        jobjob job  job

مهاجران چرا به مکه نمی روند؟

حضور یک داعشی در مکه مکرمه

حضور یک داعشی در مکه

این روزها خبری به نقل از خانم مرکل صداعظم دولت فدرال آلمان در رابطه به بحران مهاجرت منتشر شده که ایشان گفته است که کودکان مان را با خبر خواهیم ساخت که چرا پناهجویان و آوارگان سوریه، عراق و افغانستان  به ما پناه آورده اند در حالی که مکه به آنها نزدیکتر بود.

نشانی از این خبر در سایتهای آلمانی نیست و از شخصیت بسیار محافظه کار مرکل که ملاحظات مسلمانان آلمان را همیشه رعایت می کند بعید بنظر می رسد چنین سخنانی گفته باشد. او حتی پارسال گفته بود اسلام بخشی از هویت آلمان است.

ظاهرا این نقل قول از کامنت یک بازدیدکننده مخالف مهاجرت به اشتباه از جانب خانم مرکل نشر داده شده است.

اما در مجموع این طرز تفکر در المان وجود دارد که چرا واقعا مسلمانان زندگی در بلاد غیر اسلامی را ترجیح می دهند. انها حتی آیین های اسلامی را در اروپا رعایت می کنند اما ترجیح نمی دهند در یک کشور اسلامی زندگی کنند. در واقع آزادی اجتماعی و حرمت انسانی و دموکراسی در اروپا بويژه در آلمان برای انها جذاب هست.

هر چند همین مهاجران مسلمان در دراز مدت مشکلات فراوانی برای دولت و مردم المان ایجاد می کنند و پس از مدتی بصورت طلبکارانه رفتار می کنند و نا امنی های اجتماعی ایجاد می کنند. پارسال تابستان همین مهاجران عرب که گاها توسط وهابی ها و سازمان های اطلاعاتی کشورهای عربی مانند عربستان قطر و امارات حمایت می شوند پلیس شریعت در دوسلدورف راه انداخته بودند که موجب وحشت مردم المان شد و به همین دلیل دو جنبش قوی ضد اسلامی و ضد عربی پگیدا و لگیدا در شرق المان شکل گرفت و به نظر می رسد روز به روز قوی تر خواهند شد. به نظر می رسد واکنش مردم آلمان در دراز مدت نسبت به مهاجرات تندتر و خشن تر خواهد شد و قابل پیش بینی هست که در اینده نزدیک گروه های راست افراطی در المان گروه های میانه رو را در انتخابات مجلس شکست بدهند.

از طرفی دیگر دولت المان خودش پیشتر حامی اصلی وهابی ها و سلفی ها در منطقه بود و هجوم جنگ زدگان خاورمیانه به اروپا محصول سیاستهای غلط خود آنها هست که حکومت لاییک و سکولار اسد را بر نتافتند و بر عکس از تروریست های سلفی وهابی مورد حمایت کشورهای مرتجع عربی حمایت کردند. اما اکنون به نظر می رسد اروپا از سیاست گذشته خود در حمایت از داعش و ترویست های وحشی وهابی صرف نظر کرده اما آمریکا همچنان در همراهی با ترکیه عربستان اسراییل اردن امارات قطر در حمایت از داعش و جبهه النصره دریغ نمی کند و همچنان امید به پیروزی جهادیون سلفی بر حکومت سکولار شبه غربی بشار اسد دارند. این جمله منتسب به مرکل که چرا مسلمانان از شر داعش به مکه پناه نمی برند  پاسخی واضح دارد منشا تفکر داعشی و جهادیون سلفی کشور عربستان است که مورد حمایت اروپاییان، آلمان و امریکا، متحدان و هم پیمان اصلی وهابیون در منطقه هستند.

دولت آلمان سالها با دولت وهابی عربستان همکاری نظامی داشته و از رفتارهای سلفیان آلمان در برابر فروش اسلحه چشم پوشی کرده اما اکنون خود سلفی های عرب آلمان خطری برای امنیت این کشور شده اند. البته برخی جریانات وابسته به ترکیه هم از مسیرهای دیگر به زعم خود در حال تبدیل کردن آلمان به کشور اسلامی هستندکه شباهت های زیادی با رفتار سلفیون مورد حمایت عربستان و قطر دارد.

ایرانبیلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.
یک پاسخ برای “مهاجران چرا به مکه نمی روند؟

  1. Avatar Amirali گفت:

    متاسفانه نظر شخصی یک کاربر فیس بوک اشتباها نقل قولی شده از خانم مرکل

    One Facebook user wrote: “We will tell our children that Syrian migrants fled their country to come to Europe when Mecca and Muslim lands were closer to them”


بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job