Sunday, 6. September 2015  ir    ir ir
ورود هزاران پناهجو به آلمان ورود هزاران پناهجو به آلمان
به گزارش یورونیوز هزاران پناهجو روز یکشنبه به سوی آلمان سرازیر شدند و گروه های دیگری با قطار از اتریش به این کشور رسیدند. بسیاری... ورود هزاران پناهجو به آلمان

germany

به گزارش یورونیوز هزاران پناهجو روز یکشنبه به سوی آلمان سرازیر شدند و گروه های دیگری با قطار از اتریش به این کشور رسیدند. بسیاری از این افراد در ایستگاه های اصلی مونیخ، فرانکفورت و شهرهای دیگر، با اعضای خانواده خود که مدت ها پیش به آلمان رفته بودند، ملاقات کردند و یکدیگر را در آغوش کشیدند.

علی منجر، مهاجر ۲۴ ساله ای که از شهر کردنشین کوبانی آمده می گوید: «حس خوبی است که بعد از سال ها آدم خانواده اش را ملاقات کند.»

در ایستگاه قطار فرانکفورت نیز تعداد زیادی از شهروندان آلمانی به استقبال پناهجویان رفتند تا با شادی و هلهله خستگی را از تن مسافران تازه از راه رسیده به در کنند. استقبال کنندگان که پلاکاردهایی برای خوش آمد گویی به زبان عربی در دست داشتند، پس از توزیع غذا، نوشیدنی، پتو و لباس، پناهجویان را برای انتقال و اسکان در اردوگاه های مختلف در شهرهای دیگر تقسیم بندی و به سوی فرودگاه راهنمایی کردند.

نوراس علی، مهاجر ۲۳ ساله اهل دمشق می گوید: «هدف ما اول این بود که در فرانکفورت بمانیم، اما این مردم مهربان از ما استقبال کردند و به ما گفتند سوار این قطار بشویم و خودشان همه چیز را برنامه ریزی کردند. فکر می کنم دارند ما را به محلی در نزدیکی اینجا می برند.»

بیشتر پناهجویان ورودی در روز یکشنبه بر اساس نظام سهمیه بندی به اردوگاه ها منتقل شده اند و در روزهای آینده برای اسکان در میان ۱۶ ایالت مختلف جمهوری فدرال آلمان بر اساس سیاست های مالی و بودجه ای تقسیم خواهند شد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.