fblike job contact English English English 

آلمان در بحران مهاجران

هجوم مهاجران به المان

آلمان با یک بحران بزرگ مواجه است و اکنون بهای خوش نامی خود را می پردازد. تنها امسال 800 هزار مهاجر که عمدتا عرب هستند توانستند خود را به آلمان برسانند. آنها غالبا عربهای شمال آفریقا هستند که از نظر فرهنگی خیلی عقب مانده تر و متفاوت تر از مردم آلمان هستند و جرایم اجتماعی زیاد انجام می دهند. در پناهگاه ها که هایم heim گفته می شود درگیری ایجاد می کنند. هنوز صدها هزار پناهنده در حال حرکت بسوی آلمان هستند و مقصد اصلی و اول غالب انها آلمان هست.

اما احساسات ناشی از ترس در آلمان رو به رشد است و هجوم اعراب عمدتا مسلمانان و دیگر نژادها از خاورمیانه و شمال آفریقا به آلمان در آینده نزدیک موجب واکنش تند راست های افراطی و نئونازی ها در آلمان خواهد شد. انها می توانند با استفاده از ترس مردم آلمان در انتخابات به اکثریت برسند و مهاجران را از آلمان اخراج کنند. اکنون نیز حمله به مهاجران و هایم ها افزایش یافته و تقریبا هر روز خبر آتش زدن پناهگاه ها و کشتن مهاجران از رسانه ها شنیده می شود. 

دولت آلمان و کشورهایی اروپایی درمانده شده اند و علت اصلی دامنگیری نتیجه حمایت خود این دولت های اروپایی از تروریست ها در منطقه خاورمیانه بوده است. تنها چاره تغییر رویه در عدم حمایت از تروریست های خاورمیانه بویژه در سوریه و عراق و ایجاد دموکراسی و حذف تندروها در این کشورهاست.

آلمان کشوری است که حس نژادپرستی و خارجی ستیزی در آن خیلی بالاست و فضای سنگینی ضد خارجی ها وجود دارد. بسیاری از این مهاجران عرب تبار غالبا در کازینو ها (قمارخانه ها) پرسه می زنند و دزدی و جرایم امنیتی بالایی دارند و با مشاهده آنها در میادین شهرها که این روزها خیلی زیاد هم شده اند بسیاری از مردم آلمان حس تهاجم و یورش یا اشغال کشورشان را  دارند.

توماس دو مِزیِر، وزیر کشور آلمان، مسئول حل بحران مهاجران است. دوست نزدیک آنگلا مرکل، صدراعظمِ آلمان – که خود از سال ۲۰۰۵ در پست های مختلفِ وزارت، عضو دولت بوده- مایل است که از پناهندگیِ مهاجرانی که از کشورهای غرب بالکان مانند کوزوو و آلبانی برای درخواست پناهندگی به آلمان می آیند پیشگیری کند. او خواهان برپایی اردوگاههای بزرگی در ایتالیا و یونان و همچنین ترکیه است، تا آنهایی که در اتحادیه اروپا پناهندگی نمی گیرند مستقیما از همانجا به کشورهایشان بازگردانده شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact