fblike job contact English English English 

نمایش فیلم محمد رسول الله مجیدی

Mohammad_Film_Majidi

محمد رسول الله فیلمی است ساخته مجید مجیدی و محصول سال ۱۳۹۳ که داستان زندگی پیامبر اسلام را روایت می‌کند. این فیلم در ۳۳ امین جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۳ برای اولین بار اکران شد و اکران سراسری آن از چهارم شهریورماه همزمان با میلاد حضرت امام رضا علیه السلام در سراسر ایران آغاز می‌شود و اکران بین‌المللی آن از ۵ شهریور ماه همزمان با جشنواره مونترال آغاز می‌شود. پیش بینی شده است که این فیلم با سطح بالای تکنولوژی بکار رفته در آن صنعت سینمای ایران را متحول کند.

قرار است که سه‌گانه‌ای سینمایی و مستقل از هم تولید شود که به مقاطع مختلف زندگی محمد بپردازد. در اولین فیلم، قصه از دوران جاهلیت و شرایط اجتماعی زمان تولد محمد آغاز می‌شود و در ۱۲ سالگی او به پایان می‌رسد.

آنچه از ابتدا مورد نظر بوده، عرضه این فیلم در ابعاد بین‌المللی و طراحی اثر برای تماشاگر جهانی با هر دین و آئینی است.

در ساخت این مجموعه همچون سایر فیلم‌های تاریخی سالهای اخیر ایران نظیر ملک سلیمان از عوامل خارجی و در سطح سینمای روز جهان استفاده شده است. فیلم‌برداری این اثر بر عهده ویتوریو استورارو و موسیقی متن آن ساختهٔ ای. آر. رحمان است که هر دو از هنرمندان برنده جایزه اسکار به شمار می‌آیند.

این فیلم در شهرک سینمایی پیامبر اعظم که در ۵۵ کیلومتری شهر قم قرار دارد، ساخته شده‌است. در این شهرک، ماکت شهرهای مکه و مدینه با مشخصات ۱۴۰۰ سال قبل، در اندازه یک به یک (مختصات واقعی) طراحی و ساخته شده‌است و قرار است پس از پایان فیلمبرداری، از این دکور تحت عنوان شهرک سینمایی پیامبر اعظم برای دیگر پروژه‌های سینمایی دربارهٔ تاریخ اسلام استفاده شود.

برخی روحانیون تندرو و وهابی کشورهای عربی با بهانه واهی و ضد ایرانی دیدن این فیلم را منع کرده اند.

دانلود این فیلم در حال حاضر غیر قانونی است اما برخی سایتهای ایرانی از همین اکنون دنبال ضبط غیر قانونی و فرصتی برای تکثیر آن هستند. برای حمایت از سینمای ایران نباید اقدام به دانلود فیلمی کرد که عوامل آن راضی نیستند.  دیدن فیلم همراه با خانواده دوستان و عزیزانتان در سینما بخشی از فرهنگ جذاب و زیبای زندگی است. در اروپا خیلی به این ظرایف یعنی رفتن به تئاثر موسیقی کلاسیک سمفونی ها سینما رستوران ها همراه با خانواده و دوستان اهمیت می دهند و آن را بخشی از خوشبختی زندگی می دانند.. شما می توانید اینجا بخش از های فیلم را در آپارات ببینید. امیدواریم از دیدن این فیلم همراه با دوستان و خانواده در سینما لذت ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact