job job job  job        jobjob job  job

سفر مرکل به درسدن

 dresden merkel2

ایرانبیلد> صدر اعظم آنگلا مرکل 26 آگوست 2015 از شهر درسدن از پناهگاه قربانیان نئونازی های دیدار کرد. امسال هشتصدهزار پناهنده وارد آلمان شدند که عمدتا از شمال آفریقا و عرب هستند و از فرهنگ بسیار پایینی برخوردارند. از نظر قیافه و رفتار خیلی با بافت جامعه آلمانی تفاوت دارند و مردم آلمان بویژه راستها و نئونازی به این وصعیت اعتراض دارند. پناهجویان عرب غالبا مشکلات و مزاحمت های اجتماعی فراوانی ایجاد می کنند. این وضعیت در صورت اداه یافتن ممکن است موجب پیروزی احزاب راستگرا در آینده شود.

درسدن مرکز ایالت ساکسن نزدیک مرکز چک هست. درسدن مرکز معنوی فعالیت های نئو ناری های آلمان هست.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در میان اعتراض گروهی از حاضران از اردوگاه پناهجویان در شهر هایدنو، بازدید کرد. Heideneu هایدنو در حومه درسدن هست و به داشتن خانه های چوبی زیبا معروف است. دیدار روز چهارشنبه خانم مرکل چند روز پس از تظاهرات خشمگین راستگرایان افراطی در این محل صورت می گیرد.

خانم مرکل در پایان بازدید گفت: «به صراحت می گویم در برابر کسانی که کرامت دیگری را به زیر سؤال می برند بردباری نداریم و کسانی را که نمی خواهند وقتی به کمک قانونی و انسانی ما نیاز هست اقدامی کنند، تحمل نمی کنیم.»

مشکل پناهجویان، اکنون به مشکل آلمان نیز تبدیل شده است. تعداد متقاضیان پناهندگی در کشور آلمان بر اساس لیست وزارت کشور به هشتصد هزار نفر می رسد. افزایش شمار پناهجویان مورد مخالفت و خشم راستگرایان افراطی این کشور است که بعضاً به حرکات خشنی علیه پناهجویان دست می زنند.

یکی از ساکنان شهر هایدنو می گوید: «خانم مرکل تازه پیدایش شده است. من فقط می خواهم بگویم که ما به اندازه کافی در مملکتمان مشکل داریم. باید مشکلات خودمان را حل کنیم. بچه هایمان فقیرند. او اول باید این مشکل برسد. آنچه اینجا رخ می دهد غم انگیز است اما چیزی بیش از این نمی توانم بگویم.»

شهر هایدنو در چند روز اخیر محل تظاهرات خشن راستگرایان افراطی علیه مهاجران بود. تظاهراتی که که با دخالت و مخالفت گروه های چپ مواجه شد و به درگیری با پلیس انجامید. سی مأمور انتظامی در این تظاهرات و درگیری ها زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job