job job job  job        jobjob job  job

افزایش اعتراضات ضد مهاجرت در آلمان

pegida

با ورود هشصد هزار مهاجر در یک سال به آلمان فضای اجتماعی المانی کمی بسوی ضد خارجی ها گرایش یافته است. مهاجرات غالبا عرب هستند که در شهرها پرسه می زنند و از فرهنگ پایینی برخوردار هستند و دارای جرایم امنیتی و دردسر فراوان هستند. به همین دلیل مردم آلمان بویزه شرق آلمان از اقدامات دولت ناراحت هستند. می توان براحتی پیش بینی کرد که در سالهای بعد بسادگی گروه های راست افراطی از نظر سیاسی در آلمان قدرت بیشتری  پیداخواهند کرد.

وج مخالفت راست های افراطی به حضور پناهجویان در این کشور رو به افزایش است. شامگاه شنبه، صدها نفر در ادامۀ اعتراض ها به اختصاص یک انبار قدیمی برای اسکان نزدیک به ۶۰۰ پناهجو در شهر «هیدنو» دست به تظاهرات زدند که به درگیری با پلیس منجر شد.

این تظاهرات به دعوت حزب راست افراطی ناسیونال دموکرات آلمان (NDP) برپا شده بود و در جریان آن دست کم ۱۰ نفر نیز مجروح شده اند. پلیس در حال حاضر و بمنظور حفاظت از پناهجویان، محل این انبار را در کنترل خود گرفته است.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان در همین رابطه، بر لزوم تعریف جدید از کشور امن در اروپا تاکید کرد و گفت: «در حال حاضر هر کشوری که خواهان عضویت در اروپاست، باید یک کشور امن شناخته شود. برخی از کشورها در آفریقا را هم می توانیم یک کشور امن بخوانیم.»

اعتراض ها در این شهر در پی آن آغاز شد که دولت از تصمیم خود برای اسکان صدها نفر از پناهجویان در یک انبار ابزار فروشی در شهر هیدنو خبر داد. در اولین مرحله از این طرح، شامگاه جمعه ۲۵۰ نفر از این مهاجران با اتوبوس به این انبار که از دوسال پیش بلا استفاده است، منتقل شدند که همین امر با اعتراض راست های افراطی روبرو شد.

راست های افراطی آلمان اخیرا نقشه ای را که کمپ های پناهجویان در این کشور را به روی “گوگل مپ” مشخص می کرد، در اینترنت منتشر کرده بودند که توسط موتور جستجوی گوگل مسدود شد. در اواسط ماه ژوییه نیز یک ساختمان در ایالت باواریا که قرار بود به عنوان اقامتگاه پناهجویان مورد استفاده قرار گیرد، توسط راست های افراطی آلمان به آتش کشیده شد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی پلیس آلمان، ۳۶ مرکز اسکان موقت پناهجویان در آلمان دچار حریق شده که همگی آنها عمدی اعلام شده است. از ابتدای سال جاری میلادی نیز بیش از ۲۰۰ منزل مسکونی یا اردوگاه که به پناهجویان و مهاجران اختصاص داشته است، مورد حمله و آتش سوزی قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری نشان می دهد.

آلمان نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی با افزایش خیل مهاجران روبروست و دولت آلمان برآورد می کند در سال ۲۰۱۵ شمار مهاجرانی که از این کشور درخواست پناهندگی می کنند از مرز ۸۰۰ هزار نفر خواهد گذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job