fblike job contact English English English 

نقشه پراکنش زبان آلمانی

German_standard_varieties

برای بزرگتر دیدن روی عکس کلیک کنید

ایرانبلید>

البته  نقشه پراکنش آلمانی تباران پس از جنگ دوم خیلی تغییر کرده است. 16 میلیون از شرق آلمان قدیم که به عنوان غرامت به لهستان داده شده است در طی یک عملیات پاکساری نژادی با همدستی روس ها و لهستانی ها اخراج شده اند و این در روزهای پایانی عمر هیتلر رخ داد و هیتلر خود اخراج میلیونی آلمانی را به چشم خود مشاهده کرد. در حالیکه بزرگترین دکترین جنگ هیتلر بر اساس همین نقشه بود.

هیتلر معتقد بود که باید همه آلمانی تبارها زیر چتر کشور آلمان باشند از جزیره کریمه گرفته تا لیتوانی که حدود صد هزار آلمانی تبار داشت از ولگا در شمال دریای کسپین که تعدادی اقلیت آلمانی تبار داشت و علت اصلی جنگ استالین گراد همین اقلیت آلمانی در آنجا بود و آلمانی تباران زبینبورگ sibenburg در رومانی و در اسلواکی که خیلی آلمانی تبار داشت و لهستان فعلی که یک نقشه جدید هست با لهستان قبل از جنگ دوم خیلی فرق دارد بیش از نیم مردمش آلمانی بودند و این دلیل اصلی حمله هیتلر به لهستان بود و کالینگراد فعلی که اکنون در اشغال روسیه به عنوان غرامت آلمان به روسیه هست. زیباترین بخش آلمان به نام کونیگزبرگ بود که کاملا آلمانی بودند و پروس شرقی نام داشت و الان به نام کالیننگراد جزو روسیه شده است و پایگاه موشکی مهم روسیه آنجاست. اکنون نقشه پراکنش زبان آلمانی بعد از جنگ دوم بسیار کوچکتر شده و برخی از این اقلیت ها در برخی کشورها بشدت تحت فشار هستند بخصوص در لهستان.

پیمان مونیخ هم در سال 1938 دلیلی نداشت جز الحاق بخش آلمانی نشین چک به آلمان اما هیتلر بی اخلاقی کرد و به جای قناعت کردن به بخش زوداتنلند sudatenand کل کشور چک را که از جنگ اول از آلمان و اتریش مستقل شده بود اشغال کرد. هیتلر همجنین درباره آلمانی تباران دانمارک و فرانسه هم مدعی بود. نگرش و چارچوب اصلی هیتلر و دلیل شروع جنگ دوم همین نگاه چتر  حمایتی آلمانی زبان ها بود که نازی ها دنبال می کردند. اما بعدها متاسفانه هیتلر اصول اخلاقی را زیر پا گذارد و بعلت نفرتی که از نژاد اسلاو و کمونیسم داشت از اصول اولیه خود فراتر رفت و به روسیه حمله کرد و موجب مرگ بی دلیل و غیر ضروری 23 میلیون روسی بی گناه شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact