Monday, 17. August 2015  ir    ir ir
آنتروپرونرهای ایرانی آنتروپرونرهای ایرانی
عباس ایروانی بسیاری از صاحب‌نظران توسعه وجود آنتروپرونرها امثال «بیل گیتس» یا «استیو جابز» را از ملزومات توسعه می‌دانند. آنتروپرونرها نه از ثروت و... آنتروپرونرهای ایرانی

عباس ایروانی

عباس ایروانی

بسیاری از صاحب‌نظران توسعه وجود آنتروپرونرها امثال «بیل گیتس» یا «استیو جابز» را از ملزومات توسعه می‌دانند. آنتروپرونرها نه از ثروت و پشتوانه مالی اولیه‌ای برخوردارند و نه لزوماً از حمایت دولت‌ها و مراکز قدرت. به‌جای همه این‌ها، آن‌ها از یک ذهن فوق‌العاده، ضریب هوشی بالا، پشتکار و استعداد شگفت‌انگیزی برخوردار هستند و همه این‌ها را در جهت خلق یا گسترش یک صنعت یا کار اقتصادی بکار می‌گیرند. آن‌ها معمولاً از تحصیلات عالیه هم برخوردار نیستند.

عباس ایروانی2

در ایران قبل از انقلاب نسلی ازاین‌دست کارآفرینان به وجود آمده بودند. عباس ایروانی «کفش ملی» را ایجاد کرده بود، مهندس ارجمند «صنایع ارج»، حاج برخوردار «صنایع الکتریکی،» لاجوردی‌ها صنایع غذایی… و بدون اغراق پیشگام‌تر از همه‌شان برادران خیامی‌ها، احمد و محمود، بودند که قریب به نیم‌قرن پیش «کارخانجات ایران ناسیونال» آن روز و «ایران‌خودرو» امروز را پایه‌گذاری کردند. جملگی آن‌ها مستقل از حکومت بودند و جملگی نیز در رشته خود موفق و پیشگام. ده‌ها سال قبل از ترک‌ها، چینی‌ها، مالزیایی‌ها و حتی کره‌ای‌ها، محصولات آنتروپرونرهای ایرانی راهی روسیه، ترکیه و حتی ایتالیا شده بودند.
روزنامه شرق

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.