Sunday, 16. August 2015  ir    ir ir
مضرات و فواید آب جوشیده مضرات و فواید آب جوشیده
تا جایی که می شود باید از خوردن چای و نوشیدنی داغ و گرم شده پرهیز کرد. مهمترین علت آن افزایش بسیار زیاد سنگ... مضرات و فواید آب جوشیده

ketri

تا جایی که می شود باید از خوردن چای و نوشیدنی داغ و گرم شده پرهیز کرد. مهمترین علت آن افزایش بسیار زیاد سنگ کلیه در کشور است و مهمترین علت سنگ کلیه خوردن چای و آب داغ هست. نمک کلسیم با جوشیدن در آب رسوب می کند و ایجاد سنگ کلیه و مثانه می‌کند البته سنگ کیسه صفرا به خاطر خوردن چربی هست.

نیترات یک ماده سمی دیگر درون آب جوشیده است، زمانی که این ماده موجود در آب درمعرض حرارت بالا قرار می‌گیرد ترکیبات نیترات به نیتروزامین تبدیل می‌گردد این ماده به شدت سرطان زا است.

فواید»
(به روایت حکیم خیراندیش)
در عین حال در طب سنتی از آب جوش برای درمان سرطان، پسوریازیس منتشر،  پمفیگوس و افسردگی هم استفاده می شود بشرطی که بلافاصله بعد خوردن بدوند و عرق کنند اما چون هر روز دویدن ضعف عمومی می آورد بهتر است یک هفته در میان باشد یعی یک هفته رژیم معمولی ترجیحا خامخواری باشد یا سوپ ساده گندم شبانگاه با روغن زیتون. (مورد آخر برای جوانتر شدن تا هفت سال اثر دارد چروکیدگی پوست را با حذف سودا از بین می برد)
برای همه از 4 تا 6 لیوان اب جوش در روز اما بلغمی ها باید شربت عسل ناشتا و شبانگاه همراه با 3/4 دانه بادام در شب هم بخورند

آرسنیک ماده سمی دیگر درون آب می‌باشد که مصرف طولانی مدت آب‌های دوباره جوشیده باعث بروز مشکلات جدی برای بدن چون سرطان، بیماری‌های قلبی، مشکلات عصبی، کلیوی و حتی ناباروری می‌شود. دقیقا به همین علت گفته می شود برنج خطرناک است چون سی برابر حد مجاز آرسنیک دارد.

فلوراید بالا در آب جوش نیز نیز باعث ایجاد مشکلات عصبی می‌شود که این اتفاق در کودکان منجر به تاخیر در رشد دستگاه عصبی مرکزی می‌گردد. غذاهای پختنی و آب جوش خیلی کمتر باید خورده شود. کتری را از آب یک بار جوشیده خالی کنید و دوباره آب بریزید و بجوشانید. برای مصرف بهینه آب بهتر است هر بار آب باندازه نیاز در کتری و سماور آب ریخته شود.
آرشاویر دراونسیان پدر جنبش خامخواری جهان بر این باور بود هر گونه تماس خوراکی ها با آتش و حرارت موجب تولید ماده های سمی خطرناک در آنها می شود.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.