job job job job job  job           jobjob    

مضرات آب جوشیده

ketri

تا جایی که می شود باید از خوردن چای و نوشیدنی داغ و گرم شده پرهیز کرد. مهمترین علت آن افزایش بسیار زیاد سنگ کلیه در کشور است و مهمترین علت سنگ کلیه خوردن چای و آب داغ هست. نمک کلسیم با جوشیدن در آب رسوب می کند و ایجاد سنگ کلیه و مثانه می‌کند البته سنگ کیسه صفرا به خاطر خوردن چربی هست.

نیترات یک ماده سمی دیگر درون آب جوشیده است، زمانی که این ماده موجود در آب درمعرض حرارت بالا قرار می‌گیرد ترکیبات نیترات به نیتروزامین تبدیل می‌گردد این ماده به شدت سرطان زا است.


output_nrpmHy
آرسنیک نیز یک ماده سمی دیگر درون آب می‌باشد که مصرف طولانی مدت آب‌های دوباره جوشیده باعث بروز مشکلات جدی برای بدن چون سرطان، بیماری‌های قلبی، مشکلات عصبی، کلیوی و حتی ناباروری می‌شود. دقیقا به همین علت گفته می شود برنج خطرناک است چون سی برابر حد مجاز آرسنیک دارد.


notruf

فلوراید بالا در آب جوش نیز نیز باعث ایجاد مشکلات عصبی می‌شود که این اتفاق در کودکان منجر به تاخیر در رشد دستگاه عصبی مرکزی می‌گردد. غذاهای پختنی و آب جوش خیلی کمتر باید خورده شود. کتری را از آب یک بار جوشیده خالی کنید و دوباره آب بریزید و بجوشانید. برای مصرف بهینه آب بهتر است هر بار آب باندازه نیاز در کتری و سماور آب ریخته شود.

آرشاویر دراونسیان پدر جنبش خامخواری جهان بر این باور بود هر گونه تماس خوراکی ها با آتش و حرارت موجب تولید ماده های سمی خطرناک در آنها می شود.

Share

output_nrpmHy

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


output_nrpmHy
Reportage
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job