fblike job contact English English English 

کشف بزرگ در درمان سرطان خون

کشف بزرگ در درمان سرطان خون

یک روش کوچک ساده ولی بسیار مهم در نحوه درمان سرطان خون کشف شد. ویروس ها به کمک بشر آمدند

دانشمندان کلینیک خصوصی پزشکی “Mayo Clinic ” که بیش از 150 سال است که برای مقابله و درمان بیماری های نا علاج انسان، تلاش و فعالیت می کنند، توانستند بر سرطان پیروز شوند و این پیروزی مهم را جشن بگیرند. جالب است بدانید که این نتایج از روش و متدی کاملا مخصوص بدست آمده است.

به نوشته ی سایت “Hi-news.ru ” در ماه ژوئن سال گذشته، کارمندان پلی کلینیک “Mayo Clinic ” به بیمار مسنی که دچار بیماری سرطان خون شده بود پیشنهاد دادند تا شانس خود را برای درمان در یک پروسه ی آزمایش تجربی درمان سرطان امتحان کند. او موافقت می کند و در زمان طول دوره ی درمان، حجم بالایی از واکسن سرخک را در رگ های بیمار تزریق می کنند.
نتیجه ی این آزمایش شگفت انگیز بود. تمامی یاخته های سرطانی که در بدن بیمار پخش شده بودند، پس از تنها یک بار تزریق واکسن، به کلی از بین رفتند. با این که تجمع و غلظت واکسن بالا بود ولی نتیجه ی مطلوبی حاصل آمد. بدین ترتیب مشخص شد که ویروس های واکسن به طرز عجیبی به سمت سلول های سرطانی جذب می شوند. در این پروسه، ویروس سرخک به سلول های سرطانی می چسبد و از آنها برای تولید مثل خود استفاده می کند. در همین زمان، لایه های محافظتی سلول های سرطانی از بین می روند و سپس سیستم ایمنی بدن سراغ سلول های تضعیف شده ی سرطانی رفته و هر آنچه که از آنها باقی مانده است را نابود می کند. سیستم ایمنی بدن در هنگام مبارزه با این سلول ها، آنها را به مانند ویروس فرض کرده و همچون بیماری های ویروسی با آنها مقابله می کند. بدین ترتیب می توان گفت که واکسن ویروسی تنها به سراغ سلول های سرطانی رفته و دیواره و پوشش محافظتی آنها را از بین می برد، باقی ماجرا را خود دستگاه ایمنی بدن انجام می دهد.
دکتر “استیون راسل” که مدیریت این آزمایش را بر عهده داشت با خوشحالی تمام به خبرنگار نشریه ی “Star Tribune ” می گوید:
“نتیجه ی آزمایش، باورنکردنی است. پیش از این ما تنها آزمایشات مشابه را بر روی موش های آزمایشگاهی امتحان کرده بودیم و می دانستیم که این واکسن تمامی سلول های سرطانی جوندگان را از پای در می آورد. ولی تاثیر دقیق این واکسن بر روی بدن انسان تا پیش از این ثابت نشده بود و نمی شد پیش بینی کرد.”
پزشکان به دقت حجم تزریقی واکسن را برای درمان سرطان مورد بررسی و مطالعه قرار دادند. بدین ترتیب به جای وارد کردن حجم استاندارد واکسن سرخک که معادل “10 هزار واحد” است، متخصصان علم سرطان شناسی “آنکولوژی” به بیمار دزی معادل “100 میلیارد واحد” تزریق نمودند.
پزشکان کلینیک “Mayo ” اکنون باید تحقیقات خود را در این زمینه بر روی انسان ها گسترش دهند و به بررسی حل بسیاری از سوال های دشوار بپردازند. برای مثال اگر شخصی قبلا دچار بیمار سرخک شده باشد، سیستم دفاعی بدن به این روش توجهی نکرده و بدین ترتیب دیگر واکسن سرخک نمی تواند پاسخی برای درمان سرطان او باشد. در این زمان سیستم ایمنی بدن به ویروس واکسن حمله کرده و قبل از این که ویروس سرخک بتواند خود را به یاخته های سرطانی برساند، آن را نابود می کند.
در هر صورت، این موضوع یک قدم بسیار بزرگ برای علم پزشکی به شمار می آید و متخصصان علم سرطان شناسی سراسر جهان باید این روز را جشن بگیرند.
لازم به ذکر است که ادامه پروسه ی آزمایش با متدهای نوین بر روی یاخته های سرطانی برای ماه سپتامبر سال جاری میلادی برنامه ریزی شده اند

persian.ruvr.ru

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact