Friday, 14. August 2015  ir    ir ir
بعد از غذا آب ممنوع! بعد از غذا آب ممنوع!
از خوردن آب تا نیم ساعت بعد از عذا جدا پرهیر کنید. چون به محض ورود غذا به معده دستگاه عصبی تمام رگهای ورودی... بعد از غذا آب ممنوع!

don't drink water after eating

از خوردن آب تا نیم ساعت بعد از عذا جدا پرهیر کنید. چون به محض ورود غذا به معده دستگاه عصبی تمام رگهای ورودی به سیستم گوارش را گشاد می کند و دمای محیط معده و روده را بسیار بالا می برد در نتیجه خوردن آب تا نیم ساعت بعد از غذا دمای تنظیم شده عصبی سیستم گوارش را خنثی می کند به نوعی سکته در کار معده ایجاد کرده و غذا هضم نخواهد شد  و تداخل گرمای افرایش یافته معده با آب خنگ ناگهانی موجب آسیب دیدگی جداره معده و نفخ می شود. به همی دلیل توصیه می شود برای پرهیز از خوردن آب بلافاصله بعد از غذا ابتدا باید غذا بسیار آرام خورده شده زیاد جویده شود همین دلیل از خوردن غذاهای شور پرهیز کنید تا تشنه نشوید.

خوردن آب وسط و بعد از غذا اخلاق بسیار نامناسب و رفتار خطرناک است یکی از علتهای تشنه شدن فوری بعد از غذا، سریع خوردن غذا و خوب نجویدن است.  حتما تا نیم ساعت بعد از وعده غذایی تحمل نمایید و آب نخورید اما اگر نمی توانید حتما آب گرم یا چای بخورید. البته چای کمرنگ بهتر است چون گفته شده چای پر رنگ در جذب آهن بلافاصله بعد از پایان  غذا اختلال ایجاد می کند. پژوهش جدید هم نشان داده خوردن اب گرم به هضم و هماهنگی سیستم گوارش پس از غذا کمک می کند.

دکتر گوسمن، مدیرعامل شرکت rVita اظهار کرد: نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی بهترین روش برای کاهش وزن و سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن است.

محققان در این پژوهش دریافتند: آب گرم با افزایش دمای بدن، منجر به افزایش سرعت سوخت وساز شده و به کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین آب گرم برای شست‌وشوی سیستم گوارشی، بخصوص چربی مفید است و مواد غذایی را به راحتی هضم می‌کند. از دیگر مزایای نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی، سم‌زدایی بدن است و مشکل نفخ معده را از بین می‌برد. بنابراین به جای استفاده از آب معمولی از آب گرم استفاده کنید و این عمل را در میان هر وعده یا بعد از آن انجام دهید و به صورت جرعه جرعه وآهسته بنوشید.

&;

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.