fblike job contact English English English 

پیش‌بینی روند بازار طلا و ارز تا پایان تابستان 94

پیش بینی قیمت طلا

امیرمحمد خدیوی کارشناس بازار آتی می گوید: پیش بینی ها بر آن است تا نرخ دلار آزاد در شهریورماه به ارزش 3400 تومان برسد اما روندی که نرخ دلار آمریکا در بازار آزاد در پیش گرفته است واقعی نیست و نیاز است تا نرخ دلار شاهد اصلاح قیمت باشد.
امیرمحمد خدیوی اظهار کرد: در حال حاضر در بازار طلا سود و درآمد قابل توجه تنها برای افرادی است که مصنوعات طلا را به کارخانجات و کارگاههای تولیدی سفارش داده و به فروش می‌رسانند.

مدیر معاملات کارگزاری تدبیرگر سرمایه ادامه داد: میزان داد و ستد فعلی بازار مصنوعات طلا تنها به واسطه امید طلافروشان به آینده بازار است و اگر امید این دسته از بازیگران بازار کمرنگ شود، میزان داد و ستد در بازار کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

وی در رابطه با ایجاد حباب مثبت در قیمت سکه نقدی گفت: ایجاد حباب در قیمت سکه نقدی به عوامل متعددی بستگی دارد که در این میان می‌توان به عدم پذیرش نرخ انس جهانی و نرخ دلار آزاد و ورود افراد برای خرید و بلوکه کردن حجم قابل توجهی از سکه اشاره کرد.

این کارشناس بازار آتی با بیان این که در حال حاضر قیمت دلار واقعی نیست، یادآور شد: پیش بینی ها بر آن است تا نرخ دلار آزاد در شهریورماه به ارزش 3400 تومان برسد اما روندی که نرخ دلار آمریکا در بازار آزاد در پیش گرفته است واقعی نیست و نیاز است تا نرخ دلار شاهد اصلاح قیمت باشد. به گزارش اقتصاد نیوز، این کارشناس بازار آتی خاطرنشان کرد:در بازار طلا هم چیز بستگی به نرخ بهره دارد باید منتظر ماند که فدرال رزرو چه تصمیمی برای نرخ بهره می گیرد. اما در بازار داخلی برخی افراد با سیاست‌ها و معاملات صوری خود به دنبال آن هستند که با افزایش نرخ دلار از کاهش قیمت سکه جلوگیری کنند.

او در رابطه با بازار آتی سکه با بیان این که قیمت سکه در بازار آتی منطقی نیست، گفت: نرخ‌ها در بازار آتی سکه باید کمی تقویت شوند و این در حالی است که نرخ‌های بازار آتی سکه با توجه به ارزش ریالی طلای به کار رفته در سکه ضرب شده اعلام می‌شود.

این فعال بازار آتی با بیان این که نرخ دلار باید یک اصلاح قیمتی داشته باشد زیرا در یک مدت زمان مشخص سریع نرخ آن افزایش یافت، گفت: بازار آتی خیلی منطقی تر از بازار نقدی معامله و ارزش‌گذاری می‌شود.

قیمت طلا و ارز بر قیمت مسکن اثر مستقیم دارد. معمولا افزایش قیمت ارز و طلا موجب افزایش قیمت مسکن می شود اما کاهش قیمت انها اثر چندانی بر کاهش قیمت ندارد و تنها موجب رکود می شود

طلا نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “پیش‌بینی روند بازار طلا و ارز تا پایان تابستان 94


contact