job job job  job        jobjob job  job

ورود خودروی اتریشی به ایران

ktm-xbow-gt-2013-19

به تازگی مجوز واردات یک محصول از کمپانی کی تی ام اتریش که پیشتر همه این نام را با محصولات موتورسیکلتش در ایران می شناختند، صادر شده است؛ خودرویی که با توجه به طراحی و ویژگی های آن حتی در اروپا نیز تنها در چند کشور مجوز تردد داشته است و به نظر نمی رسد آنقدرها بازار کشور ما به آن نیازی داشته باشد.

بر اساس بخشنامه شماره 248988/9089/206/24/551 گمرک کشورمان که در اواخر سال گذشته با استناد به مجوز وزارت صنعت صادر شده، شرکت اتریشی کی تی ام (KTM) ، واردات خودرو خاص خود با نام X-BOW GT را توسط شرکت تکتاز سیکلت کویر که سابقه طولانی در عرضه انواع موتورسیکلت در ایران را دارد، آغاز خواهد کرد.

ktm-x-bow-gt-photo-506470-s-986x603

X-BOW GT  از انجین بسیار قدرتمند AUDI TFSI با قابلیت توربوشارژینگ با توان 285 اسب بخار و سیستم سوخت رسانی با ویژگی تزریق مستقیم (Direct Injection) بهره می گیرد. بدنۀ سبک و انجین قدرتمند، شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت را برای X-BOW GT به عدد 4.1 ثانیه می رساند.

داخل خودرو به یک کنسول مجهز شده که دکمه های برف پاک کن و گرم کن شیشه و دکمه چراغ ها همچنین اتارت استاپ بر روی آن قرار دارد. نورپردازی با ال ای دی و یک کنسول با فضای مناسب نیز با آن اضافه شده است.همچنین سیستم کنترل تهویه هوا نیز برای راحتی سرنشینان اضافه شده است.

اما علیرغم تاکیدی که سازنده این خودرو بر کلمه “شهری” بودن آن دارد، همانطور که در تصاویر نیز مشخص است X-BOW GT بیشتر ویژگی های یک خودرو مسابقه ای را دارد تا شهری، آن هم در شهرها و جاده های ایران.

ktm-x-bow-gt KTM-X-BOW-GT-9

 

خودروی پیشنهادی اتریش به ایران

پیشتر شرکت اتریشی AVL با ایران در زمینه تولید موتورهای پرقدرت یورو شش با هم قرار داد امضاء کردند.

avl automotive avl

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
2 پاسخ برای“ورود خودروی اتریشی به ایران

  1. […] ورود خودروی اتریشی به ایران | ایران بیلد | رسانه ایرانیا… […]

  2. […] ورود خودروی اتریشی به ایران | ایران بیلد | رسانه ایرانیا… […]


بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job