fblike job contact English English English 

داعش در ایران

daesh

داعش سناریویی از جانب عربستان ترکیه اردن آمریکا اسراییل قطر امارات است که هدف اصلی آنها سقوط دولت عراق، بشار اسد حزب الله و نهایتا ایران هست. شعار مبارزه با داعش از جانب کشورهای نامبرده مضحک است بلکه خود بانی داعش هستند. اما هر چند نبرد سختی پیش رو هست اما قطعا شیاطین داعش و حامیان آنها در منطقه شکست خواهند خورد. داعش، سناریویی بسیار پیجیده است که توسط اتاق های فکر از سالها قبل مطالعه شده بود. آنها در حال پیاده سازی سناریوی ظهور به طور مصنوعی اما با روایت خود هستند و بی شک هدف نهایی و بزرگ آنها شکست ایران هست.

خطر داعش به عنوان یک تهدید منطقه‌ای ممکن است دامن گیر کشورمان نیز شود. این موضوعی است که از فحوای سخنان برخی از مسئولان نظامی و امنیتی کشورمان به گوش می‌رسد، موضوعی که البته در چارچوب حساسیت‌های نظامی و امنیتی در کشورمان تعریف می‌شود؛ حساسیتی که باید هر نوع تهدیدی ولو تهدید کوچکی را جدی بگیرد تا همواره نیروهای نظامی و امنیتی ایران هوشیارانه و آماده باشند.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، در حاشیه نشست شورای اجتماعی کشور به اظهارات فرمانده ارتش مبنی بر وجود نیروهای داعشی در مرزهای کشور، اشاره و افزود: با توجه به اظهارات فرمانده ارتش، نیروهای ارتش در محدوده ۵۰ کیلومتری مرز ما حضور دارند اما اگر نیروهای داعشی به ۴۰ کیلومتری مرز ما برسند، حتماً ایران اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی در ادامه افزود: در حوزه افغانستان و پاکستان و کشورهای منطقه، زمینه‌های فعالیت داعش فراهم است، البته رئیس جمهور افغانستان اراده و عزم جدی برای مبارزه با داعش را خواستار است.
یک گروه هشت نفره از اعضای دفتر سیاسی طالبان به تهران سفر کردند. ریاست این هیأت را «طیب آغا»، رئیس کمیسیون سیاسی طالبان، به عهده داشت. هم چنین قاری دین محمد حنیف و شیرمحمد عباس استانکزی و عبدالسلام حنفی نیز از اعضای این هیأت بودند. اعضای این گروه پیش از این به ژاپن، فرانسه، قطرو چین هم سفر کرده بودند.
طالبان در افغانستان و پاکستان طیف‌های مختلفی دارند که دارای گرایش‌های مختلفی هستند. از این رو مطرح شد که حضور طالبان در کشورمان با توجه به گمانه‌زنی‌ها در مورد فعالیت پنهانی داعش و یارگیری این گروه تروریستی از اعضای طالبان در این کشور که می‌تواند مرزهای شرقی کشورمان را مورد تهدید قرار دهد، صورت گرفته است. چه اینکه میلی‌تری تایمز نیز از قول ژنرال جان کمپبل فرمانده نیروهای بین المللی در افغانستان گفت گروه تروریستی داعش سرگرم عضو گیری در این کشور است.
بر همین اساس برخی از رسانه‌ها نیز مطرح کردند از آنجا که جریان اکثریت طالبان دارای گرایشات ضد اشغالگری و مخالف شکل گیری داعش در افغانستان می‌باشند و تاکنون درگیری‌های گسترده ای با حامیان داعش در افغانستان داشته‌اند، بنابراین در حال حاضر می‌توان میان ایران و این گروه منافع مشترکی را تعریف و از سفر آنان به تهران استقبال کرد.
محسن رضایی که تجربه جنگ علیه بعثی‌ها را دارد در تحلیل فعالیت داعش در منطقه گفت: «نباید داعش را دست کم گرفت. من به فرماندهان نیز قبل از حادثه الرمادی عرض کردم که مسئله داعش را جدی بگیرید، داعش تاکنون ۳ عملیاتی طرح‌ریزی شده انجام داده که ۲ عملیات آن موفق بوده و یکی از آن‌ها شکست خورده؛ یکی موصل، دیگری الرمادی و یکی دیگر نیز کوبانی یا عین‌العرب بوده است. آن‌ها در الرمادی و موصل موفق شدند اما در عین‌العرب ناچار شدند بعد از مدتی عقب نشینی کنند و تلفات سنگینی نیز دادند. لذا الان که در تکریت به آن‌ها حمله شد، آن‌ها اکثر نیروهای خود را بردند و بخش زیادی از نیروهایی که در الرمادی می‌جنگند کسانی هستند که از تکریت فرار کرده‌اند؛ چون آن‌ها تن به کشته شدن نمی‌دهند و وقتی می‌بینند جریان درحال غلبه کردن است بلافاصله نیروهای خود را به جای دیگری می‌برند بنابراین باید مسئله داعش را جدی گرفت.

هشدار سردار قاسم سلیمانی:
چه طور برای ریزگردها و گرد و خاک جلسه منطقه‌ای می‌گیریم و این موضوع مهم است، زیرا بر صحت و سلامت جامعه ما اثر می‌گذارد، بنابراین باید به بحث داعش هم توجه کنیم. یک بلا یا طاعونی مانند داعش که سر بریدن برایش آسان‌تر از سر بریدن گوسفند است و نه یکی، دو تا بلکه صدها نفر را خواباندن و با چاقو سر بریدن و فریاد الله‌اکبر سر دادن خط بزرگی است و اگر کسی، ملت را نسبت به این بلا آگاه نکند و برای رفع آن تلاش نکند در مصیبت آینده سهیم است.

هشدار سید حسن نصرالله:‌ ما در مقابل خطری قرار داریم که همانند آن در تاریخ وجود نداشته است. امروز تاریخ خود را با عناوین جدید تکرار می‌کند؛ سناریویی که کشورهای منطقه و ارتش آن‌ها را تهدید می‌کند، سناریوی تکفیری‌های متوحش است که بارزترین نمونه آن داعش است.نصیحت من به طرفداران تکفیری‌ها و سکوت کنندگان این است که تجدید نظر کنند؛ چراکه اولین قربانیان داعش و جبهه النصره شما خواهید بود؛ اولین قربانیان تکفیری‌ها رهبران و نمایندگان جریان المستقبل خواهند بود.

آیا موضع رهبران ۱۴ مارس شما را از کشتار و خون‌ریزی و تخریب کلیساهایتان در امان نگه خواهد داشت؟ داعش از شهری به شهر دیگری منتقل می‌شود و تحت نظارت آمریکا از سوریه به عراق می‌رود. کسانی که به آمریکا متکی هستند نه تنها نمی‌توانند موصل را باز پس بگیرند، بلکه الرمادی را هم از دست می‌دهند. عراقی‌هایی که منتظر آمریکا نبودند، توانستند دیاله و بخش اعظمی از صلاح الدین را بازپس بگیرند و مانع پیشروی تکفیری‌ها شوند.

برخی در جریان ۱۴ مارس بین نظام بشار اسد و داعش و جبهة النصره مانده‌اند و من به آن‌ها می‌گویم که از پیروی داعش و النصره بترسید، اگر نظام سوریه پیروز شود، ما سلامتی آن‌ها را تضمین می‌کنیم اما اگر داعش یا النصره پیروز شوند آیا آن‌ها می‌توانند جان خودشان را تضمین کنند، چه برسد به امنیت مردم لبنان؟

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات طی سخنانی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، از شناسایی کامل هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با داعش یکی پس از دیگری خبر داد و گفت: امکانات و اطلاعات آنان ضبط شد، نفراتشان زیر ضربه قرار گرفتند و با وجود تمام مساعدت و حمایت‌های صورت گرفته از داعش توسط سرویس‌های جاسوسی هنوز نتوانسته‌اند گوشه‌ای از جمهوری اسلامی ایران را به ناامنی بکشند و موفقیتی کسب نکردند که این یک امر تصادفی نیست.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه افتتاح مرحله دوم مسجدالنبی (ص) شهرقشم اظهار داشت: گروهک تروریستی داعش توان و ظرفیت تهدید کردن مرزهای ایران را ندارد و ما این گروهک را تهدیدی برای خود تلقی نمی‌کنیم، جامعه ایرانی نیز پذیرای حضور نیروهای گروهک تروریستی داعش نیست.

امیر سرتیپ اسماعیلی با بیان اینکه آسمان ایران امن‌ترین آسمان جهان است، گفت: پدافند هوایی ایران گوش به فرمان مقام معظم رهبری و کاملاً آماده است.

انتقام طالبان از داعش

طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای گروهک تروریستی موسوم به “ولایت خراسان” وابسته به داعش را برای انتقام گرفتن، تعقیب خواهد کرد. گروه تروریستی داعش اخیرا فیلمی را از اعدام وحشیانه شماری از افراد سرشناس قبایل وابسته به طالبان را منتشر کرده است. در این فیلم، عناصر داعش این افراد را مجبور کرد که روی بمب بنشینند و سپس آنها را منفجر کرد. طالبان تأکید کرد که از قاتلان انتقام خواهد گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “داعش در ایران


contact