fblike job contact English English English 

افزایش تقاضای جهانی برای صنایع آلمانی

eghtesade alman

به گزارش وزارت اقتصاد آلمان روند سفارش خرید صنایع آلمانی به دلیل وجود تقاضای قوی از خارج از این کشور در ماه ژوئن بطور چشمگیری افزایش یافته است. انتظار می رود میزان افزایش سفارش در ماههای پیش رو همچنان ادامه یابد. با وجود رکود بازارهای چین و عدم اطمینان ناشی از بحران بدهی های یونان، میزان افزایش سفارش های صنعتی در سه ماهه آوریل تا ژوئن به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون رسیده است.

در این دوره، دریافت سفارش کارخانه های آلمان از خارج از کشور به میزان ۴.۸ درصد افزایش یافته درحالیکه دریافت سفارش های داخلی به میزان ۲ درصد کاهش یافته است. تحقیقات موسسه مطالعات اقتصادی «لایبنیتس» آلمان نشان میدهد در دوران بحران بدهی های یونان کشور آلمان حدود ۱۰۰ میلیارد یورو معادل ۳ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور صرفه جویی بودجه ای داشته اشت. براساس این مطالعات وجود بحران در یونان موجب شده سرمایه گذاران از سال ۲۰۱۰ به سمت خرید اوراق قرضه دولتی آلمان و سرمایه گذاری مطمئن روی آورند. امری که نرخ بهره استقراض دولتی این کشور را کاهش داده است.

علاوه بر این در جریان اجرای برنامه های خصوصی سازی در یونان، آلمان قراردادهای پرمنفعتی در این زمینه با این کشور منعقد کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact