Tuesday, 11. August 2015  ir    ir ir
برنج با قارچ شیتاکه برنج با قارچ شیتاکه
می توانید با مواد اولیه بسیار ساده ای مانند برنج، تخم مرغ، قارچ، نخود سبز، هویج و کمی چاشنی یک غذای چینی گیاهی آماده... برنج با قارچ شیتاکه

shiitake2

می توانید با مواد اولیه بسیار ساده ای مانند برنج، تخم مرغ، قارچ، نخود سبز، هویج و کمی چاشنی یک غذای چینی گیاهی آماده کنید.

قارچ شیتاکه، یکی از انواع گوناگون قارچ هاست که در آشپزی آسیای شرقی بسیار محبوب و مورد استفاده است. برای جدا کردن ساقه این قارچ از یک چاقوی تیز استفاده نمایید تا بخش های چوبی ساقه به خوبی جدا شوند. تا جایی که امکان دارد از نزدیک ترین نقطه به کلاهک، کار جدا کردن ساقه را انجام دهید. اگر قارچ شیتاکه در دسترس ندارید می توانید از قارچ های دیگر استفاده کنید.

shiitake

  1. پیاز را خرد کنید. هویج را از طول نصف کرده و هر کدام از تکه ها را با برش های طولی نازک تقسیم نمایید. ساقه های قارچ ها را ببرید و کلاهک ها را اسلایس کنید. رشته وسط غلافِ نخود فرنگی را جدا نموده و آن ها را از وسط نصف نمایید.
  2. یک تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید و نصف قاشق غذاخوری روغن را در آن گرم نمایید. تخم مرغ های زده شده را در آن بشکنید و تابه را بچرخانید تا تخم مرغ ها تمام سطوح آن را بپوشانند. 1 تا 2 دقیقه اجازه دهید تخم مرغ ها خود را بگیرند سپس آن ها را روی تخته آشپزی قرار دهید تا خنک شوند و تخم مرغ ها را خرد نمایید.
  3. 1 قاشق غذاخوری باقیمانده از روغن را در تابه گرم کنید و پیاز را در آن به مدت 2 تا 4 دقیقه تفت دهید. سپس هویج ها را با آن ها به مدت 4 تا 6 دقیقه تفت دهید تا رنگ آن ها تغییر کند.
  4. قارچ شیتاکه (Shiitake mushrooms   Lentinula edodes )
    را به بقیه سبزیجات اضافه کنید و به مدت 2 تا 5 دقیقه آن ها را تفت دهید. نخود فرنگی ها، سیر و زنجبیل له شده را به مخلوط قارچ اضافه کنید. به حرارت دادن مواد ادامه دهید تا نخود فرنگی ها پخته شوند.
  5. در آخر برنج پخته، سویا سس، نمک، فلفل و سرکه برنج را به سبزیجات اضافه کنید و تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید. سپس تخم مرغ های خرد شده را بیافزایید.
 نغمه خالقی
 marthastewart/parsegard
shiitake mushrooms
Lentinula edodes (Berk.) Pegler (1976
Shiitake_mushroomآشپزی ایرانی

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.