fblike job contact English English English 

بيشترين كلمات جستجو شده در گوگل

google-trends-logo

۱.کلمه ی دانلود
۲.کلمه ی ایران
۳. عکس
۴.واژه ی دانشگاه آزاد
۵. yahoo
۶. آهنگ
۷. فیلم
۸. اس ام اس
۹. دانشگاه ازاد
۱۰. فال

 بیشترین رشد جستجو عبارات در ایران نیز به ترتیب مربوط به این ۱۰ واژه است:

۱. قهوه تلخ
۲. یارانه (با ی فارسی)
۳. یارانه (با ی عربی)
۴. یارانه ها
۵. جرس
۶. امار
۷. آموزش و پرورش
۸. آمار
۹. translate
۱۰. وام ازدواج

از حاصل نتایج اعلام شده گوگل در مورد عبارات جستجو شده برای ایران می‌توان بررسی‌های مختلف زیادی کرد و به شناخت رفتاری مناسبی از سطح کاربران ایرانی و علایق آن‌ها رسید. مثلاَ این مورد را با آمار جستجو جهانی یا آمار جستجوی دیگر کشورها مقایسه کنید تا ببینید نتایج چقدر جالب هستند.

بنا به آمار سايت گوگل كلماتی كه اكثر ايرانيان در گوگل سرچ می كنند این کلمات هستند:

الف آشپزی

بالاترين آمار جستجو در حرف الف مختص به کلمه آشپزی بود. به نظر می آيد کاربران ايرانی در اينترنت نيز به دنبال غذاهای خوش طعم و خوشمزه هستند. اين کلمه بيش از 20 ميليون بار در گوگل جستجو شده است. ذوق ايرانيان با جستجوی کلمه آهنگ نيز رعايت شده است اين کلمه بيش از 13 ميليون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ب  بانک ملی

کاربران ايرانی بيش از 13 ميليون بار اين کلمه را در جستجوگر گوگل وارد کرده اند و اين بيش از هر چيز نشانگر رشد بانکداری الکترونيکی در نزد ايرانيان است و نشانه ی زحمات و تلاش های کارکنان بانک ملی برای ارائه خدمات متنوع بانکی.اين خوشحالی زمانی کامل می شود که بانک صادرات با 5 ميليون جستجو در رتبه سوم قرار دارد. کلمه ی بازار کار نيز با 10 ميليون بار جستجو در مکان دوم جای گرفته است.می تواند به خاطر دریافت یارانه باشد.

پ  پست

مسئولان پست بايد بسيار خوشحال باشند که ايرانيان بيش از 47 ميليون بار اين کلمه را جستجو کرده اند.براي شرکت پستي که ضرردهی آن بسيار زياد است اين آمار می تواند نقطه اميدی در تاريکی باشد. کلمه ی پرسپوليس و پارس خودرو با 37 و 8 ميليون بار جستجو در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

ت  تبيان

سايت تبيان يکي از قديمی ترين سايت هايی است که طرفداران بسياری را به خود اختصاص داده است. موسسه تبيان با تاسيس اين سايت توانسته است تا کاربران بسيار زيادي را مشترک خود کند. اين کلمه با 41 ميليون بار جستجو در ميان کاربران ايرانی از معدود مواردی است که يک سايت جستجو می شود. کلمه ی ترجمه با 24 ميليون بار جستجو در رتبه دوم و تابناک با 916 هزار جستجو در رتبه سوم قرار دارد.می تواند به خاطر سایت همسریابی تبیان باشد

ث  ثبت نام کارشناسی

ثبت نام کارشناسی 1 ميليون و 260 هزار بار جستجو شده است . آمار ثبت نام در اين قسمت بسيار بالا است ، ثبت نام ازدواج دانشجويی و ثبت احوال نيز در رتبه دوم و سوم قرار دارد. اما نکته جالب ثبت نام برج ميلاد است که 324 هزار بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ج  جوک

ايرانيان از ديرباز مردمانی شوخ طبع و خونگرم بوده اند و در قرن بيست و يکم نيز فناوری اطلاعات از شوخ طبعی ايرانيان بی نصيب نمانده است.کاربران ايرانی با 19 ميليون بار جستجوی کلمه جوک آمار بسيار بالايی از شوخ طبيعی ديجيتال را به نمايش گذاشته اند.احتمالا امسال جناب خان رتبه بالایی پیدا خواهد کرد

چ  چوب

معلوم نیست که 36 ميليون بار جستجوی کلمه چوب در بين کاربران ايرانی به چه دليل است؟
اما چت ايرانی با 3 ميليون و چت روم ايرانی با 2 ميليون بار در رتبه های بعدی قرار دارند.

ح  حوادث

چندي پيش در گزارشی از 100 سايت برتر ايرانی نوشته بود”ايرانيان ،عاشق حاشيه”.

در اين گزارش نيز می توان صحت اين جمله را به طور واضح مشاهده کرد. 15 ميليون بار جستجوی کلمه حوادث می تواند گواه اين ادعا باشد.

کلمه حج و حج عمره با 3 و 1 ميليون بار جستجو به ترتيب دوم و سوم هستند.

خ  خدا

93 ميليون بار نام خدا توسط کاربران ايرانی جستجو شده است و کلمه خبر نيز با 51 ميليون و 400 هزار بار در رتبه دوم قرار دارد.

د  دختر

قضاوت 111 ميليون بار جستجوی کلمه دختر در بين کاربران ايرانی با خودتان اما در رتبه های بعدی کلمات دانلود و داستان با 26 و 13 ميليون جستجو قرار دارند.

ذ  ذوب آهن

صنايع نيز از علاقمندی کاربران ايرانی بی نصيب نمانده است. کلمه ی ذوب آهن با 454 هزار بار جستجو رتبه بالايی را در بین بیشترین کلمات سرچ شده از آن خود کرده است.

ر  رقص

کاربران ايرانی گوگل بيش از 40 ميليون بار کلمه ی رقص را جستجو کرده اند و روزنامه با 7 ميليون بار جستجو در مکان بعدی قرار دارد.

ز  زنان زيبا

زنان زيبا 6 ميليون بار توسط کاربران ايرانی جستجو شده اند.در رتبه بعدی زنگ موبايل با بيش از 2 ميليون بار جستجو قرار دارد.

ژ  ژاپن

يکي از معدود کشورهایی که توسط کاربران ايرانی مورد جستجو قرار گرفته است کشور ژاپن است.اين کشور 142 ميليون بار توسط اين کاربران در گوگل جستجو شده است. کلمه ژورنال نيز 13 ميليون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

س  سايپا

سايپا خودروی ملی خود را رونمايی کرد. آيا 35 ميليون بار جستجو براي اين خودرو بوده است؟

ش  شعر

ذوق ايرانی در فضای اینترنت نيز به رخ کشيده شده است. بيش از 35 ميليون بار جستجوی کلمه شعر در نزد کاربران ايرانی از ذوق شعری اين کاربران خبر می دهد.

ص  صيد

کلمه صيد 439 هزار بار در گوگل جستجو شده است. اين کلمه را نمی توان البته با قاطعيت به کاربران ايرانی نسبت داد زيرا برخی از سايت هاي يافت شده عربی بودند.

ض  ضرب المثل

ضرب المثل های ايرانی ها از گذشته معرف اين قشر بوده اند . در فضای سايبر نيز کاربران ايرانی 13 ميليون بار کلمه ضرب المثل را جستجو کرده اند. کلمه ضد فيلتر نيز با 713 هزار بار جستجو از علاقمندی اين کاربران است.

ط  طالع بينی

طالع بيني نزد ايرانيان از اهميت ويژه اي برخوردار است. اين کلمه در گوگل توسط کاربران ايراني 5 ميليون بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ظ  ظهور

کاربران ايرانی در فضای سايبر نيز ارادت خود را به مهدي موعود(عج) نشان داده اند. ظهور امام زمان(عج) به تعداد 3 ميليون بار فضای جستجوگر گوگل را مزين کرده است.

ع  عکس

46 ميليون بار جستجوی کلمه عکس در بين کاربران ايرانی نشان از علاقه ی فراوان اين کاربران به عکس دارد.کلمه عشق با 28 ميليون بار جستجو و عروس با 14 ميليون بار در رتبه های بعدی قرار دارند.

غ  غزل

ذوق کاربران ايرانی با جستجوی 4 ميليون و 560 هزار بار کلمه غزل کامل شده است. اين کلمه يکی از کلماتی است که آمار بالايی را به خود اختصاص داده است.

ف  فال حافظ

ای حافظ شيرازی بر ما نظر اندازی

شيريني و حلاوت گرفتن فال حافظ به فضای سايبر نيز کشيده شده است و 13 ميليون و400 هزار بار جستجو در گوگل توسط کاربران ايرانی صحت اين ادعا را روشن مي کند.

فيلتر شکن نيز با 1 ميليون و 910 هزار جستجو در رتبه بعدي قرار دارد.

فيس بوك  نیز با یک میلیون و یکصد بار جستجو در رده سوم قرار دارد و انتظار می رود که به شدت افزایش یابد.

ق  قرآن کريم

به کلمه “ق” که رسيديم حدس ما درست از آب درآمد. 21 ميليون و 500 هزار جستجوی قرآن کريم شايسته ايرانيان بود و بس.

ک  کليپ

28 ميليون و 100 هزار جستجو در مورد کلمه کليپ در سايت گوگل توسط کاربران ايرانی ثبت شده بود.

گ  گالری عکس

کاربران ايرانی گوگل 24 ميليون و 700 هزار بار کلمه گالری عکس را مورد جستجو قرار داده اند. کلمه گل نيز با 18 ميليون بار جستجو در رتبه دوم قرار دارد.

ل  لبنان

يکی ديگر از کشورهايی که کاربران ايرانی به آن علاقه وافری دارند لبنان است. اين کشور بيش از 24 ميليون بار توسط کاربران ايرانی مورد جستجو قرار گرفته است.

کلمه لباس عروس نيز با 7 ميليون 30هزار بار جستجو در مکان بعدی ايستاده است.

م  مترجم

7 ميليون و 390 هزار بار جستجو ی کلمه مترجم در سايت گوگل توسط کاربران ايرانی نشان دهنده رشد نرم افزارهای مترجم آنلاين در کشور است که می توان اين نکته را به فال نيک گرفت.

ن  نور

کلمه نور با بيش از 47 ميليون بار جستحو رتبه نخست را در کلمه “ن” دارا است و نوکيا نيز با 15 ميليون و 600 هزار جستجو رتبه دوم را در کشور دارد. نوکيا پيش از اين ايران را يکی از بزرگترين بازارهای خود قلمداد کرده بود.

و  وزارت بهداشت

کاربران ايرانی يا به بهداشت خود اهميت ويژه ایی می دهند و يا وزارت بهداشت آنقدر عملکرد خوبی داشته است که به يکی از پرطرفدارترين کلمه های کاربران ايرانی تبديل شده است. 15 ميليون و 700 هزار جستجوی وزارت بهداشت توسط کاربران ايرانی صورت گرفته است.

وزارت علوم با 16 ميليون و 800 هزار جستجو بالاتر از ويکيپديا قرار دارد.

ه  همشهری

کلمه همشهری با 21 ميليون بار جستجو رتبه اول و همراه اول با 17 ميليون و 400 هزار بار جستجو در رتبه بعدی قرار دارد.

اما نکته جالب رتبه سوم است که 1 ميليون و 730 هزار بار نام هديه تهرانی هنرپيشه سينما در گوگل ثبت شده است.

ی  يوتيوپ
youtube
اما نکته جالب و آخر اين که سايت يوتيوپ با وجود فيلتر شدن 52 ميليون بار توسط کاربران ايرانی يافت شده است. کلمه ياس نيز با 23 ميليون و 300 هزار جستجو رتبه بعدی را از آن خود کرده است.بازهم جالب است بدانيد 989 هزار بار کلمه يانگوم توسط کاربران ايرانی جستجو شده است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact