Monday, 10. August 2015  ir    ir ir
رابطه اندازه پستان و ثروت مردان رابطه اندازه پستان و ثروت مردان
به تازگی نوشته علمی جالبی در دانشگاه نیوساوث ولز در استرالیا New South Wales abbreviated as NSW درباره سایز پستان منتشر شده است. پیش‌زمینه این پژوهش به... رابطه اندازه پستان و ثروت مردان

unsw-

به تازگی نوشته علمی جالبی در دانشگاه نیوساوث ولز در استرالیا New South Wales abbreviated as NSW درباره سایز پستان منتشر شده است. پیش‌زمینه این پژوهش به نوشتار علمی دو سال پیش دو دانشمند بریتانیایی در نشریه Plos ONE بر می گردد. پژوهش نشان داد نشان داد که پستان‌های بزرگ‌تر در زنان برای مردان گرسنه و کم درآمد بیشتر از مردان سیر و پول دار جذابیت دارد. این گونه تحلیل شده است که احتمالا مردان کم درآمد برداشت ذهنی متفاوت به اندازه پستان در زنان دارند. آن را نشانه منبع غذایی بیشتری می دانند. در مقابل مردان ثروتمند پستانهای کوچک تر را در زنان می پسندند.

چنین الگویی در میان جانوران نیز وجود دارد و نشانه‌ کارآیی اندام‌ها مهمترین نشانه‌ها برای انتخاب جفت بشمار می‌روند. در مقایسه با گونه‌های دیگر جانداران که پستان‌های جنس ماده تنها در زمان شیردهی به نوزادان رشد می‌کنند در انسان‌ها ظاهر پستان‌ها پس از دوران بلوغ شکل می‌گیرند و تا حدود قابل توجهی در تمام عمر حفظ می‌شوند. بخشی از این شکل پذیری دائمی در انسان ناشی از انباشت چربی در پستان‌هاست که در گونه‌های دیگر رخ نمی‌دهد. در حقیقت وجود چربی بیشتر در ناحیه پستان به برتری تکاملی دارنده اندام بزرگ‌تر نسبت به دیگران می‌انجامد. 

صرفنظر از ویژگی‌های ژنتیکی و اقلیمی که بر شکل اندام زنان و مردان در یک محیط مشخص تاثیر می‌گذارند افزایش اندازه پستان‌ها در زنان در اثر افزایش سلول‌های چربی در این اندام به ناظر بیرونی نشان می‌دهد که دسترسی به مواد غذایی و در نتیجه کالری کافی برای چنین زنی به راحتی امکان‌پذیر بوده و چنین زنی قادر است فرزندان سالمی به وجود بیاورد.

در واقع زنان با پستان بزرگتر در محیط خانوادگی خود تغذیه خوبی داشته اند و خانواده آنها از نظر تامین مواد غذایی در هنگام رشد و بلوغ مشکلی نداشته است.

اما برخلاف مردان کم درآمد مردانی‌ که از نظر اقتصادی در وضعیت بهتری هستند. دسترسی این مردان به درآمد بیشتر و متعاقب آن منابع غذایی کافی نگاه آن‌ها به ظاهر زنان را تغییر می‌دهد. در این گروه از مردان، زنانی با پستان‌های کوچک به عنوان زنان جذاب شناخته می‌شوند.

تحقیقات دیگر نشان داده بودند که مردان در جوامع پساصنعتی بر اساس ترغیب رسانه‌ای به تفاوت‌های اندام زنان توجه می‌کنند. اما از نظر زیست شناسان همچنان ذهنیت ت‍کاملی غالب است: ارزش‌های زیباشناختی که از طریق رسانه‌ها تبلیغ می‌شود مبنای انتخاب جفت در جوامع انسانی همچنان برگرفته از تکامل گونه‌هاست و اندازه پستان‌ها از نظر زیستی نشانه قابلیت زادآوری در زنان است.

آیا اندازه پستان‌ها باعث می‌شود فرد برای ازدواج شانس بیشتری داشته باشد اختلاف نظر هست، برخی معتقدند علیرغم این که بزرگ بودن پستان‌ها ممکن است باعث جذابیت بیشتری شود اما برای ازدواج تمایز ایجاد نمی‌کند و اگر چه اندازه پستان نشانه تغذیه بهتر و سلامت بیشتر است، اما تعیین کننده همسر بهتر نیست.

اما برخی دیگر نیز معتقدند که جذابیت در اندازه پستان‌ها یعنی تغذیه بهتر، همسر مناسب‌تر و در نتیجه بقای بیشتر نوزادان.

 

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.