Wednesday, 5. August 2015  ir    ir ir
آرمان مشترک با جمهوریخواهان آرمان مشترک با جمهوریخواهان
IranBild: اوباما در دانشگاه واشینگتن گفت شعار مرگ بر آمریکا شعار مردم ایران نیست بلکه شعار تندروهای ایران است که با جمهوری خواهان آرمان... آرمان مشترک با جمهوریخواهان

obama-speech

IranBild: اوباما در دانشگاه واشینگتن گفت شعار مرگ بر آمریکا شعار مردم ایران نیست بلکه شعار تندروهای ایران است که با جمهوری خواهان آرمان مشترک دارند. او ماه هم قبل هم مدعی شد بین تندروهای ایران وجمهوری خواهان پیمان نانوشته ای وجود دارد و آن را ائتلاف نامیمون خواند. در ایران بین قشر تحصلیکرده تفکر تقابل با امریکا از طریق شعار و خشونت کمرنگ شده است و معتقدند با منطق علم و اقتصاد باید به عزت و استقلال پایدار رسید. جان کری هم گفت ایران هیچ وقت به اسراییل حمله نخواهد کرد و هیچ وقت اسراییل را نابود نخواهد کرد اگر می خواست تا حالا این کار را انجام داده بود. «ایران کشوری متمدن با اقشار تحصیل کرده است که دوست دارند زندگی معمولی داشته باشند… زمانی که عراق بمب شیمیایی علیه ایران زد ما هیچ کدام قطعنامه‌ای در حمایت از ایران صادر نکردیم… ایرانی ها از تهدید خوششان نمی آید… ایران کشوری با تاریخی کهن است».

هوشنگ امیر احمدی در شورای عالی ایرانیان آمریکا که قصد داشت به منظور رفع مشکل ایران و آمریکا در سال نود دو در انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کند و رد صلاحیت شده بود، مشکل ایران را زبان سرخ خوانده بود و معتقد بود وقتی ایران این سی و پنج سال هیچ حمله ای به اسراییل نکرده چرا باید ادعای نابودی اسراییل را با صدای بلند بگوید.

قبلا جرالدو ریورا (Geraldo rivera) کارشناس و مجری برجسته شبکه فاکس‌نیوز در برابر شیطنت مجری که می خواست القاء کند ایران به دنبال نابودی اسراییل است گفت ایران هیچ وقت به اسراییل حمله نکرده بلکه این عربستان هست که در دو جنگ ضد اسراییل شرکت کرده و حمله کرده است. 

اوباما در ادامه سخنرانی گفت جنگ راه اشتباهی است و ما نباید برای حل هر مشکلی سراغ جنگ برویم هنوز نتوانسته ایم از تبعات جنگ عراق خارج شویم و «خنده‌دار است که تنها یک نفر از آن جنگ سود برد و آن هم جمهوری اسلامی ایران بود که شاهد سرنگونی مهم‌ترین دشمن راهبردی خود بود

«کسانی می‌گویند که ایران پس از توافق منطقه یا جهان را می‌گیرد، اما ایران یک قدرت منطقه‌ای باقی خواهد ماند که چالش‌های خاص خود را پیش رو دارد.»

سانی که می‌گوید واشنگتن با اعمال تحریم‌های بیشتری می‌تواند ایران را وادار به تسلیم کند، گفت افزایش تحریم‌ موجب نمی‌شود تا تهران برنامه هسته‌ای خود را کنار بگذارد. وی تأکید کرد که همه موافق هستند که ایران به دلیل تحریم‌، حاکمیت خود را تسلیم نمی‌کند.

وی افزود: «حتی متحدان نزدیک ما در اروپا هم حاضر نمی‌شوند به این خاطر که کنگره در آمریکا به آن‌ها دیکته کرده، تحریم‌های ایران را برای 5 سال یا 10 سال دیگر ادامه دهند.»

«مرگ بر آمریکا چیزی نیست که تمام مردم ایران به آن اعتقاد داشته باشند. کسانی که مرگ بر آمریکا می‌گویند تندروهایی هستند که آرمانی مشترک با جمهوری‌خواهان دارند.»

او تأکید کرد که اگر توافق هسته‌ای در کنگره رد شود، ما تنها خواهیم ماند… در آنصورت باید بسیاری از بانک‌های بزرگ جهان را تحریم کنیم، ارتباط کشورهایی چون چین را باید با خود قطع کنیم، که این امر بر اقتصاد خودمان اثر خواهد گذاشت.»

او مدعی شد که در آن صورت ایران بازرسان خارجی را اخراج کرده و حتی ممکن است تأسیسات خود را به عمق زمین انتقال دهد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.