job job job  job        jobjob job  job

اوباما: ایران در عراق سازنده باشد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، می‌گوید که ایران می‌تواند نقش سازنده‌ای در حل بحران عراق داشته باشد و در این چارچوب مهم است که این کشور از اتخاذ سیاستی که بالقوه می‌تواند منجر به جنگ داخلی شود، پرهیز کند.
او گفت که کشورش دارای اختلافات عمیقی با ایران است و افزود در سوریه، ایران به شدت از یکی از طرفین دفاع کرد.
او گفت اگر نگاه ایران به تحولات منطقه اینگونه و در چارچوب اختلافات فرقه‌ای باشد، آنموقع ایرانیها خود را در بسیاری از نقاط منطقه درگیر خواهند یافت. وی در عین حال تاکید کرد که بسیاری در ایران این موضوع را خوب می‌فهمند اما به گفته آقای اوباما گویا عده‌ای در این کشور، نمی‌خواهند از عادت‌های گذشته خود بسادگی دست بردارند.
رئیس جمهور آمریکا همچنین افزود که کشورش آمادگی دارد تا حدود ۳۰۰ مشاور نظامی را برای کمک به مقابله با ستیزه جویان دولت اسلامی عراق و شام موسوم به “داعش”، به عراق بفرستد.
او گفت که آمریکا آمادگی ارسال تجهیزات مورد نیاز اضافی به این کشور را نیز دارد.
رئیس جمهور آمریکا در سخنان خود گفت که واشنگتن آماده است تا در صورت ضرورت عملیات “دقیق” نظامی در عراق انجام دهد.
اما او در عین حال تاکید کرده است که معضل عراق فقط از طریق سیاسی و توسط رهبرانی که برنامه همه شمولی را برای اجرا داشته باشند، قابل حل است.
آقای اوباما همچنین گفته است که این کشور عملیات اطلاعاتی و شنود خود را در عراق افزایش داده است تا درک بهتری از احتمال خطری که متوجه بغداد، پایتخت، است داشته باشد.
پرزیدنت اوباما در عین حال اعلام کرد که جان کری، وزیر خارجه آمریکا بزودی برای مشاوره در خصوص بحران منطقه با رهبران اروپا و خاورمیانه، به این مناطق سفر خواهد کرد.
اظهارات آقای اوباما پس از درخواست رسمی عراق برای حمله به مواضع داعش اظهار می‌شود.
رئیس جمهور آمریکا شب گذشته (۱۸ ژوئن) با سران کنگره درباره این موضوع جلسه داشت.

این خبر از سایت بی بی سی روایت شده  که علنا این روزها از داعش حمایت می کند و حامیان غربی عربی و ترکیه از داعش پس از شکست پی در پی در انتخابات می خواهند بوسیله وحشی ترین گروه تروریستی در جهان از دولت عراق انتقام بگیرند و اصلا هم به روی خود نمی آورند که داعش محصول خود آنهاست و داعش نماینده اعتراضات سنی ها نیست

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job