Thursday, 30. July 2015  ir    ir ir
دستگیری نوجوان داعشی آلمانی دستگیری نوجوان داعشی آلمانی
 شمار آلمانی‌های عضو داعش طی مدت اخیر به 720 نفر افزایش یافته است. نوجوان 13 ساله آلمانی توانست با یک گذرنامه جعلی از مونیخ، به شهر... دستگیری نوجوان داعشی آلمانی

terrormiliz-islamischer-staat-minderjaehrige-deutsche-verfassungsschutz-540x304

 شمار آلمانی‌های عضو داعش طی مدت اخیر به 720 نفر افزایش یافته است. نوجوان 13 ساله آلمانی توانست با یک گذرنامه جعلی از مونیخ، به شهر غازی عنتاب ترکیه برساند.
روزنامه آلمانی “زودویچه زایتونگsüddeutsche zeitung” که در شهر مونیخ چاپ می شود، به نقل از منابع امنیتی خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی ترکیه این کودک را نزدیک مرز سوریه بازداشت کردند و این کودک قصد داشت خودش را به گروه داعش برساند.
بر اساس این گزارش، این کودک با وجود سن و سال کم، توانست بدون هیچ مشکلی از گذرگاه‌ها و ایست و بازرسی‌های بسیاری در ترکیه عبور کند.
یک زن از نزدیکان این کودک او را در این سفر همراهی می کرد. این زن هم به قصد ازدواج با یکی از عناصر داعش راهی این سفر شده بود، اما پس از آنکه به دام نیروهای امنیتی در ترکیه افتاد، آن پسر را به حال خود رها کرد.
سایت “اشپیگل آنلاین” هم خاطرنشان کرد این کودک پس از آن که سرگردان شد، به اینترنت روی آورد تا بتواند از طریق آن راهی برای رسیدن به داعش بیابد، اما یکی از شهروندان آلمانی پس از آشنایی با این کودک از طریق اینترنت، مسؤولان آلمانی را از این موضوع باخبر کرد؛ مسؤولان آلمانی نیز پس از برقراری ارتباط با مقامات ترکیه زمینه بازداشت آن کودک را فراهم کردند.
این کودک اکنون به یکی از مراکز نگهداری نوجوانان و کودکان در ترکیه سپرده شده است.
العالم

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.