job job job  job        jobjob job  job

دستگیری نوجوان داعشی آلمانی

terrormiliz-islamischer-staat-minderjaehrige-deutsche-verfassungsschutz-540x304

 شمار آلمانی‌های عضو داعش طی مدت اخیر به 720 نفر افزایش یافته است. نوجوان 13 ساله آلمانی توانست با یک گذرنامه جعلی از مونیخ، به شهر غازی عنتاب ترکیه برساند.
روزنامه آلمانی “زودویچه زایتونگsüddeutsche zeitung” که در شهر مونیخ چاپ می شود، به نقل از منابع امنیتی خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی ترکیه این کودک را نزدیک مرز سوریه بازداشت کردند و این کودک قصد داشت خودش را به گروه داعش برساند.
بر اساس این گزارش، این کودک با وجود سن و سال کم، توانست بدون هیچ مشکلی از گذرگاه‌ها و ایست و بازرسی‌های بسیاری در ترکیه عبور کند.
یک زن از نزدیکان این کودک او را در این سفر همراهی می کرد. این زن هم به قصد ازدواج با یکی از عناصر داعش راهی این سفر شده بود، اما پس از آنکه به دام نیروهای امنیتی در ترکیه افتاد، آن پسر را به حال خود رها کرد.
سایت “اشپیگل آنلاین” هم خاطرنشان کرد این کودک پس از آن که سرگردان شد، به اینترنت روی آورد تا بتواند از طریق آن راهی برای رسیدن به داعش بیابد، اما یکی از شهروندان آلمانی پس از آشنایی با این کودک از طریق اینترنت، مسؤولان آلمانی را از این موضوع باخبر کرد؛ مسؤولان آلمانی نیز پس از برقراری ارتباط با مقامات ترکیه زمینه بازداشت آن کودک را فراهم کردند.
این کودک اکنون به یکی از مراکز نگهداری نوجوانان و کودکان در ترکیه سپرده شده است.
العالم

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job